Books: Tales

Number of items: 52

Wil Huggen: A manók. Ford.: Takács Márta. Rien Poortvliet rajzaival. Bp.,2006,Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, a két felső sarkán kopásnyomokkal, kis sérülésekkel, a táblák alján kis ütődéssel.
20625.

8 000 HUF
20626.

8 000 HUF
Tutsek Anna (szerk.): Ötven év legszebb ifjúsági elbeszélései 1894-1944. A Magyar Lányok albuma. Budapest, (1943). Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner) Rt. (Hungária Nyomda Rt.) 254 + [2] p. + 24 t. Első kiadás. A Tutsek Anna szerkesztésében napvilágot látott ,,Magyar Lányok című illusztrált hetilap 1894-1944 között jelent meg, elbeszélésekkel, versekkel, ismeretterjesztő cikkekkel. Az ötvenedik évfolyam közelgő megjelenése alkalmából kötetünk minden évből egy-egy rövid elbeszélést ad közre, a kísérő táblák fotóanyagán pedig jól tanulmányozható a korszak nőképének lassú változása. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, Róna Emy színes rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Nagyon szép példány.
20627.

Tutsek Anna (szerk.): Ötven év legszebb ifjúsági elbeszélései 1894-1944. A Magyar Lányok albuma. Budapest, (1943). Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner) Rt. (Hungária Nyomda Rt.) 254 + [2] p. + 24 t. Első kiadás. A Tutsek Anna szerkesztésében napvilágot látott ,,Magyar Lányok" című illusztrált hetilap 1894-1944 között jelent meg, elbeszélésekkel, versekkel, ismeretterjesztő cikkekkel. Az ötvenedik évfolyam közelgő megjelenése alkalmából kötetünk minden évből egy-egy rövid elbeszélést ad közre, a kísérő táblák fotóanyagán pedig jól tanulmányozható a korszak nőképének lassú változása. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, Róna Emy színes rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Nagyon szép példány.

5 000 HUF
20628.

8 000 HUF
Harrer, Gustav (herausg.): Festgabe für 1860. Für die reifere Jugend von 11 bis 15 Jahren. Aus den Manuscripten der Verlagshandlung sorgsam ausgewählt von Gustav Harrer. Mit colorirten Bildern. Nach Zeichnungen von Anton Breith. Stuttgart, 1860. Verlag von Rudolph Chelius (Druck der K. Hofbuchbruckerei zu Guttenberg in Stuttgart). 1 t. (kézzel színezett, kőnyomatú címkép) + [2] + 222 p. + 7 t. (kézzel színezett kőnyomatok) + 1 melléklet (egyleveles). Rudolph Chelius stuttgarti gyermekkönyv-kiadó elbeszélésgyűjteménye mindkét nembeli serdültebb ifjak (a 11-15 éves korosztály) számára. A kötet kézzel színezett, kőnyomatú címképe és táblája Anton Breith grafikusművész munkája. A gót betűkkel nyomott kötet elbeszélései: Julie von Grossmann: Die Flucht eines Schulknaben - Clementine Helm: Die klienen Sänger - Marie von Roskowska: Giampietro Gaffori, Historische Erzählung aus Corsikas Vorzeit - Amélie Godin: Das Bild - Balladen von Gustav Harrer und Amélie Godin. Az első előzéken és a címkép verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, a leveleken enyhe foxing, néhány levélen apró, halvány foltosság. Mindkét oldalán nyomott egyleveles mellékletként a kötet elé fűzve a kiadó németföldi és külföldi könyvterjesztőinek forrásértékű listája, köztük a pozsonyi, soproni, kassai, iglói, aradi, nagyszebeni, brassói kereskedők nevesítésével. Aranyozott gerincű korabeli vászonkötésben. Jó példány.
20629.

Harrer, Gustav (herausg.): Festgabe für 1860. Für die reifere Jugend von 11 bis 15 Jahren. Aus den Manuscripten der Verlagshandlung sorgsam ausgewählt von Gustav Harrer. Mit colorirten Bildern. Nach Zeichnungen von Anton Breith. Stuttgart, 1860. Verlag von Rudolph Chelius (Druck der K. Hofbuchbruckerei zu Guttenberg in Stuttgart). 1 t. (kézzel színezett, kőnyomatú címkép) + [2] + 222 p. + 7 t. (kézzel színezett kőnyomatok) + 1 melléklet (egyleveles). Rudolph Chelius stuttgarti gyermekkönyv-kiadó elbeszélésgyűjteménye mindkét nembeli serdültebb ifjak (a 11-15 éves korosztály) számára. A kötet kézzel színezett, kőnyomatú címképe és táblája Anton Breith grafikusművész munkája. A gót betűkkel nyomott kötet elbeszélései: Julie von Grossmann: Die Flucht eines Schulknaben - Clementine Helm: Die klienen Sänger - Marie von Roskowska: Giampietro Gaffori, Historische Erzählung aus Corsika's Vorzeit - Amélie Godin: Das Bild - Balladen von Gustav Harrer und Amélie Godin. Az első előzéken és a címkép verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, a leveleken enyhe foxing, néhány levélen apró, halvány foltosság. Mindkét oldalán nyomott egyleveles mellékletként a kötet elé fűzve a kiadó németföldi és külföldi könyvterjesztőinek forrásértékű listája, köztük a pozsonyi, soproni, kassai, iglói, aradi, nagyszebeni, brassói kereskedők nevesítésével. Aranyozott gerincű korabeli vászonkötésben. Jó példány.

8 000 HUF
Wagner, Hermann: Entdeckungsreisen in Stadt und Land. Streifzüge in Mitteldeutschland, mit seinen jungen Freunden unternommen von Hermann Wagner. Mit 81 Abbildungen, Titelbild in Farbendruck. [Lipcse] Leipzig, 1903. Verlag von Otto Spamer (Druck der Spamerschen Buchdruckerei.) 1 t, (hártyapapírral védett színes kőnyomatú címkép) + [8] + 190 + [2] p. Részletgazdag szövegközti és egész oldalas illusztrációkkal dúsan illusztrált botanikai, zoológiai és természettudományi-technikatörténeti ismeretterjesztő munka a fiatal korosztály számára, az állat- és növényvilágból, a néprajzból és a találmányok köréből vett illusztrációkkal. Az első előzéken Ex libris. Első kötéstábláján és gerincén színes kőnyomatokkal illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
20630.

6 000 HUF
Ferry, [Louis de Bellemare] - Gaál Mózes, idősebb:  A cserkésző. Ferry elbeszélése nyomán a magyar ifjúságnak elmeséli: Gaal Mózes. (Dedikált.)  Budapest, 1924. Légrády-Nyomda és Könyvkiadó Rt. 272 p.  Dedikált: ,,Magdikának Mózsi bácsi. 1924. XII/24.  Louis Ferry de Bellemare (1809-1852) kalandregényíró észak-amerikai vadonban játszódó indiánregényét Mühlbeck Károly szövegközti grafikái kísérik. Az eredeti nyelven 1853-ban megjelenő regény első magyar fordítása 1875-ben jelent meg a Légrády kiadó gondozásában, Hanthó Lajos és Hoffmann Gyula fordításában, Gaál Mózes a kiadó kérésére alaposan átdolgozta a régi kiadást.  Színes, illusztrált, enyhén kopott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20631.

Ferry, [Louis de Bellemare] - Gaál Mózes, idősebb: A cserkésző. Ferry elbeszélése nyomán a magyar ifjúságnak elmeséli: Gaal Mózes. (Dedikált.) Budapest, 1924. Légrády-Nyomda és Könyvkiadó Rt. 272 p. Dedikált: ,,Magdikának Mózsi bácsi. 1924. XII/24." Louis Ferry de Bellemare (1809-1852) kalandregényíró észak-amerikai vadonban játszódó indiánregényét Mühlbeck Károly szövegközti grafikái kísérik. Az eredeti nyelven 1853-ban megjelenő regény első magyar fordítása 1875-ben jelent meg a Légrády kiadó gondozásában, Hanthó Lajos és Hoffmann Gyula fordításában, Gaál Mózes a kiadó kérésére alaposan átdolgozta a régi kiadást. Színes, illusztrált, enyhén kopott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

5 000 HUF
Fésüs Éva: Csupafül 22 meséje. Bp., 1991, Szent István-Társulat. Bátki László rajzaival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20632.

5 000 HUF
Tóth Eszter Jimbi Jumbó a két kis elefánt. Németh István rajzaival.Bp., én., Minerva,(Offset-ny.) Kihajtható. Kiadói félvászon-kötés, karton táblákkal.
20633.

5 000 HUF
Kisgyermekek nagy mesekönyve. Bp., 1975., Móra. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
20634.

5 000 HUF
Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók. (Gergő-regények 1. kötet). Bp., 2002, Magyar Könyvklub. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20635.

3 600 HUF
9,73
10,59
Az Én ujságom naptára az 1907. évre. Szerkesztette Pósa bácsi. Képekkel. Budapest, [1906]. Singer és Wolfner (Hungaria ny.) 91 + [19] p. Az 1899-ben indult nívós, képes irodalmi és ismeretterjesztő, a 6-10 éves korosztálynak szóló ifjúsági folyóirat, Az Én ujságom hetilap évkönyve. Szövegközti és egész oldalas rajzokkal, felvételekkel gazdagon illusztrált. Az ismeretterjesztő cikkek között a lap néhai munkatársainak (Tábori Róbert, Szász Károly) méltatása, mesék, rejtvények, hazafias és erkölcsnemesítő írások. A kötet végén kiadói hirdetések, könyvismertetések. A családi ünnepek táblázata, az órarend, a tanítók és tanulótársak lajstroma, illetve a tulajdonolt tankönyvek jegyzéke kézzel kitöltve. Példányunk fűzése kissé laza. Színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben.
20636.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF