Tétel

Catalogue number:

20636.
463. Closed Online auction
Books: Tales

4 000 HUF

Description:

Az Én ujságom naptára az 1907. évre. Szerkesztette Pósa bácsi. Képekkel. Budapest, [1906]. Singer és Wolfner (Hungaria ny.) 91 + [19] p. Az 1899-ben indult nívós, képes irodalmi és ismeretterjesztő, a 6-10 éves korosztálynak szóló ifjúsági folyóirat, Az Én ujságom hetilap évkönyve. Szövegközti és egész oldalas rajzokkal, felvételekkel gazdagon illusztrált. Az ismeretterjesztő cikkek között a lap néhai munkatársainak (Tábori Róbert, Szász Károly) méltatása, mesék, rejtvények, hazafias és erkölcsnemesítő írások. A kötet végén kiadói hirdetések, könyvismertetések. A családi ünnepek táblázata, az órarend, a tanítók és tanulótársak lajstroma, illetve a tulajdonolt tankönyvek jegyzéke kézzel kitöltve. Példányunk fűzése kissé laza. Színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben.

Share:

Photo of the item taken by : ufk