Books: Social sciences

Number of items: 52

Somogyi Ede - Öt nyelvű szótár. - A magyar, német, angol, francia és olasz nyelv szótára. I-II. egybe kötve  Bp., 1895. Robicsek Zsigmond. 1580 p. Aranyozott félbőr kötésben, márványozott élekkel. sérült gerinccel
20254.

7 000 HUF
18,92
20,59
Bertram, Ernst, - Nietzsche, Friedrich: Nietzsche. Versuch einer Mythologie.. Berlin, 1919. Bei Georg Bondi. 368p. Térey Edit szakíró ajándékozási bejegyzésével. Kiadói félvászon kötésben.
20255.

6 000 HUF
Plutarchs moralisch-philosophische Werke. 2. Übersetzt v. I.F.S. Kaltwasser. Wien und Prag 1797. Haas, 1t rézmetszet + 458 + 6p. Korabeli félvászon kötésben
20256.

5 000 HUF
A mai magyar város. Az 1938. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Szerk.: Mártonffy Károly. Közzéteszi: Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc. A korszerű szolgálat útja 8. Bp., 1938, (M. Kir. Állami-ny.), 946+(2) p.+ 1 (színes térkép) t. Kiadói papírkötés, túlnyomórészt jó állapotban.
20257.

4 000 HUF
1940 Szociális Szemle. Társadalompolitikai folyóirat. Szerk.: Erődi-Harrach Béla. I. évf. 1-10. sz. (Teljes évfolyam, egy kötetben). Bp., 1940, Athenaeum-ny., 391+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.
20258.

3 000 HUF
Baritiu, Georgie: ictionariu ungurescu-romanescu. Magyar-román szótár. Compusu de - -. Brasiovu [Brassó/Brasov, Kronstadt], 1869, Römer & Kamner, 6+640,640-649+1 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a 640. oldaltól (kétszer szerepel) az utolsó 11 lap másolt, pótolt, foltos lapokkal, kissé dohos.
20259.

4 000 HUF
(Őskelta szókincs szótára) Stokes, W.:Urkeltischer Sprachschatz. Göttingen 1894. Vandenhoeck & Ruprechts Verlag, 337p.. Korabeli félbőr kötésben
20260.

(Őskelta szókincs szótára) Stokes, W.:Urkeltischer Sprachschatz. Göttingen 1894. Vandenhoeck & Ruprecht's Verlag, 337p.. Korabeli félbőr kötésben

4 000 HUF
Halász Ignácz: Pite lappmarki szótár és nyelvtan. Rövid karesuandói lapp szójegyzékkel. Budapest, 1896. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) XLI + [3] + 204 p. Halász Ignác (1855-1901) nyelvész, finnugrista, a lapp irodalom kutatója 1884 és 1891 között megtett lappföldi utazásai során szerzett nyelvészeti eredményeit teszi közzé. (Svéd-lapp nyelv VI.) Fűzve, kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
20261.

3 000 HUF
Szabó Teréz Mária: A kalmük szóképzés. Die Wortbildung im Kalmückischen. Budapestini, 1943. (Kertész József könyvnyomdája, Karcag). 70 + [2] p. Egyetlen kiadás.(Dissertationes Sodalium Instituti Asiae Interioris. - A Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Belsőázsiai Intézetében készült dolgozatok, 3. kötet.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
20262.

3 000 HUF
(Keleti és közel keleti nyelvek ábécéje). Ballhorn, Friedrich: Alphabete orientalischer und occidentalischer Sprachen., Leipzig, 1859. Brockhaus. 1-76p. (hiányos 77-90-ig hiányzik) Hasznos és ritka szakmunka. Félvászon kötésben / pages missing
20263.

3 000 HUF
20264.

4 000 HUF
James W. (William): Lélektani előadások tanítók számára. Bp., 1909, Lampel. Későbbi, de régi aranyozott gerincű könyvkötői (Szimmeiszter József, Bp.) félvászonkötés, kissé kopott borítóval, az eredeti papírborítót bekötötték, volt könyvtári példány, kissé sérült kötéssel.
20265.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF