Books: Social sciences

Number of items: 52

Kornis Gyula: A lelki élet. I-II. köt. [3 kötetben teljes]. Bp., 1917-1918, MTA, 2 sztl. lev.+ 391 p.; 2 sztl. lev.+ 464 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon- / félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, a II. kötet kissé kopott borítóval.
20278.

2 000 HUF
Jászi Oszkár: A történelmi materializmus állambölcselete. Bp., 1908, Grill Károly. 2. kiadás. Kopott kiadói vászonkötés, ceruzás beírásokkal.
20279.

1 000 HUF
Max Nordau: Die conventionellen Lügen der Kulturmenschheit. Lipcse, é.n. (1910 k.), B. Elischer Nachfolger. Német nyelven. 62. és 63. ezer. Kiadói Jugendstil (szecessziós) egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, előzéklapokon és címlapon régi intézmény bélyegzővel, volt könyvtári példány, jó állapotban.
20280.

2 000 HUF
Ular, Alexander: Die Politik - Untersuchungen über die völkerpsychologischen Bedingungen gesellschaftlicher Organisation. Die Gesellschaft. Sammlung sozialpsychologischer Monographien, herausgegeben von Martin Buber. Frankfurt a.M., é.n., Rütten & Loening. Német nyelven. Kiadói keménykötés, festett felső lapélekkel, borítón apró kopásnyomokkal és ceruzás felirattal.
20281.

2 000 HUF
Nagy Olga: A táltos törvénye. Népmese és esztétikum. Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés. A szerzőről szóló cikkel.
20282.

1 600 HUF
20283.

1 200 HUF
Kozári Gyula: Comte, a positivismus és evolucio. (Ismertetés és kritika.) I. kötet- (Korunk bölcselete második rendkívül megbővített, teljesen átdolgozott és megjavított kiadása.) Nagyvárad, 1905, Ifj. Nagel Otto,(Sebő Imre-ny.), 6+VI+2+222+5 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
20284.

700 HUF
1,89
2,06
Stein Lajos (szerk.): A társadalom. Az emberiség művelődésének és gazdasági életének fejlődése. II. rész. A Műveltség Könyvtára. Bp., [1908], Athenaeum, 3 sztl. lev.+ 386-707 p.+ 8 t. (ebből egy színes, egy duplaoldalas). Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik tábla hiányos.
20285.

1 000 HUF
Lubrich Ágost, garamszeghi: Neveléstudomány. I. köt.: Általános neveléstan. Bp., 1878, Hunyadi Mátyás-ny., 404 p. Harmadik kiadás. Korabeli félvászon-kötésben, sérült, javított címlappal, néhány sérült lappal, tulajdonosi bejegyzéssel, régi intézményi bélyegzővel.
20286.

1 800 HUF
Vincze László, Vincze Flóra: A gyermeki világkép problémája a gyermeklélektanban. Bp., 1959, Tankönyvkiadó. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötésben, kissé foltos és elszíneződött borítóval, volt könyvtári példány.
20288.

1 200 HUF
Rostás-Farkas György - Karsai Ervin: A cigányok története. Pest Megyei Füzetek I. Bp., 1990, Pest Megyei Tanács VB. Cigányügyi Koordinációs Bizottsága. Kiadói tűzött papírkötés, kissé koszos.
20289.

1 800 HUF
Papp Jenő: A mai Magyarország erkölcsrajza. Korunk kritikája 1918-1933. Bp., 1934, Káldor (Világosság-ny.), 276 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, néhány kissé sérült lappal, az elülső szennylap kijár.
20290.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF