Books: Social sciences

Number of items: 52

Georg Simmel: A kacérság lélektana. Veszedelmes Viszonyok. Bp., 1990, Atlantisz - Medvetánc. Kiadói papírkötés.
20291.

1 400 HUF
Határátlépések. Kulturális terek reprezentációi. Szerk.: Csúri Károly, Mihály Csilla, Szabó Judit. Mű-helyek. 6. Bp., 2009., Gondolat. Kiadói papírkötés.
20292.

1 400 HUF
Kézikönyv a szövetkezeti boltkezelők és alkalmazottak részére. Összeállították: a ,,Hangya boltostanfolyamának előadói. Második, ujonnan átdolgozott kiadás. Budapest, 1934. ,,Hangya Szövetkezeti Központ (Pallas Irod. és Nyomdai Rt.) 429 + [1] p. A boltvezetői és boltos-segédi kézikönyv első kiadása 1932-ben jelent meg. A bevezetésben a hazai szövetkezeti mozgalom gyors áttekintése - a szövetkezeti mozgalom a szerző értékelésében nem más, mint a hazai gazdaság régóta esedékes saját kézbe vétele. A kötet második felében a kiskereskedelem egyes ágazatainak részletes tudásanyaga, ezt megelőzően általános értékesítői etikett, elrettentő és követendő társalgási példákkal. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés.  (,,Hangya ügyviteli szabályok. III-ik kötet) BOEH VI: 0. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20293.

Kézikönyv a szövetkezeti boltkezelők és alkalmazottak részére. Összeállították: a ,,Hangya'' boltostanfolyamának előadói. Második, ujonnan átdolgozott kiadás. Budapest, 1934. ,,Hangya'' Szövetkezeti Központ (Pallas Irod. és Nyomdai Rt.) 429 + [1] p. A boltvezetői és boltos-segédi kézikönyv első kiadása 1932-ben jelent meg. A bevezetésben a hazai szövetkezeti mozgalom gyors áttekintése - a szövetkezeti mozgalom a szerző értékelésében nem más, mint a hazai gazdaság régóta esedékes saját kézbe vétele. A kötet második felében a kiskereskedelem egyes ágazatainak részletes tudásanyaga, ezt megelőzően általános értékesítői etikett, elrettentő és követendő társalgási példákkal. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (,,Hangya'' ügyviteli szabályok. III-ik kötet) BOEH VI: 0. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

3 200 HUF
8,65
9,41
20294.

3 200 HUF
8,65
9,41
20295.

3 200 HUF
8,65
9,41
Kotsis Endre: Gazdasági épületek becslése és amortizációja. Tanulmány a magyar mezőgazdasági építészet köréből. Budapest, 1927. ,,Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 46 + [2] p. + 2 melléklet (kihajtható). Kotsis Endre (1897-1954) építész, műegyetemi tanár gazdasági fókuszú műszaki tanulmányát oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábra kíséri, a kihajtható mellékleteken költségszámítási táblázatok. Az első nyomtatott oldalon halvány foltosság. BOEH VI: 4429. Fűzve, sérült, javított gerincű, foltos kiadói borítóban.
20296.

3 200 HUF
8,65
9,41
20297.

4 800 HUF
12,97
14,12
Dr. Báró Malcomes Béla: Magyar ipargazdaság. Bp., 1940. Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzésekkel, aláhúzásokkal.
20298.

2 800 HUF
7,57
8,24
Pauer Imre: Az ethikai determinismus elmélete. Bp., 1899 Hornyánszky. Második kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, címlapon Faber Oszkár (1879-1945) névbejegyzésével.
20299.

2 200 HUF
5,95
6,47
Perneczky Béla: Koreszméink. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 145 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, utolsó néhány lap széle kissé foltos, máskülönben jó állapotban.
20300.

1 800 HUF
20301.

800 HUF
20302.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF