Books: Other languages

Number of items: 51

Voyage du jeune Anacharsis en Gr?ce, dans le milieu du quatri?me si?cle avant l?re vulgaire. Tome 1-9 (missing: 8.) 8 db Sanson et Comp, 1791. Korabeli papírkötésekben, egy kötet vászon kötésben. Egy kötet borító nélkül, nagyrészt jó állapotban. / In contemporary paper bindings, one volume in linen binding. One volume without cover, mostly in good condition.
20536.

Voyage du jeune Anacharsis en Gr?ce, dans le milieu du quatri?me si?cle avant l'?re vulgaire. Tome 1-9 (missing: 8.) 8 db Sanson et Comp, 1791. Korabeli papírkötésekben, egy kötet vászon kötésben. Egy kötet borító nélkül, nagyrészt jó állapotban. / In contemporary paper bindings, one volume in linen binding. One volume without cover, mostly in good condition.

30 000 HUF
81,08
88,24
Gradus ad parnassum, sive novus synonimorum, epithetorum et phrasium poeticarum thesaurus, Elegantias, Flavissas Poeticas, Parnassum... Accedunt, quae ex Historia, Fabula, Geographia ad Poeticam Artem conferunt. Inseruntur descriptiones, comparationes plurima ex optimis Poetis excerptae. Opus emendatissimum pariter, & politiori elegantia excultissimum, Ungarica, Germanica, & Bohemica, ad quodvis vocabulum, significatione addíta, auctum.Tyrnaviae, [Nagyszombat] 1771. Typis Coll. Acad. Societatis Jesu. 1248 p. Négynyelvű latin-magyar-német-cseh szótár. Korabeli, bordázott egészbőr-kötésben sérült kötésben előzéklap nélkül
20537.

12 000 HUF
32,43
35,29
Des Fridrich Freyherrn von der Trenck, merkwürdige Lebensgeschichte. Von ihm selbst als ein Lehrbuch für Menschen geschrieben, die wirklich unglücklich sind, oder noch gute Vorbilder für alle Fälle, zur Nachfolge bedürfen 1. 3. Theil (a 2. hiányzik) Wien, 1787. 1 t + 262p.; 320p. Korabeli papírkötésekben. Az első kötetben Besenyői és velikei Skublics Imre (1771-1830), Zala vármegye főjegyzője, táblabíró, jogász, ügyvéd, zalai földbirtokos, költő rézmetszetű ex librisével.
20538.

8 000 HUF
20539.

8 000 HUF
Gratulationsbuch oder die neuesten und vorzüglichen Wünsche und Gedichte beim Jahreswechsel, an Geburts- und Namenstagen und bei anderen feltlichen Gelegenheiten. Für die Jugend und ihre Freunde. Zweite Ausgabe. Tuttlingem 1858. Verlag von E. L. Kling. [2] + V-VI + 360 p. Az ifjúság használatára szánt német nyelvű gratulációs könyvecskénk döntően üdvözlő költeményeket tartalmaz az élet számos ünnepi alkalmára, úgymint verseket évfordulókra, születés- és névnapokra, kiegészítésképpen pedig formaleveleket az atyának, a családanyának, nagybácsiknak és egyéb, tisztelettel megközelítendő hatalmasságoknak. Példányunk a gyűjtemény második kiadásából származik. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés és katalógusszám, az oldalakon halvány foxing. Példányunk repülő előzékei, belívének első két levele hiányzik, a 6. ív két első és két utolsó levele kétszer bekötve, ugyanezen ív négy levele hiányzik. Enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20540.

6 000 HUF
Trenck Frigyes életéről szóló könyvek 3 db töredék különböző kiadásokból / 3 fragment from various issues about the life of Friedrich Trenck
20541.

6 000 HUF
Scheller, Imm. Joh. Gerh.: Lateinisch-deutsches und deutsch-lateinisches Hand-Lexikon vornehmlich für Schulen. 1. Band A-L. Wien u. Triest, 1818. Geistinger 1 t (rézmetszet) 968p. Korabeli, kissé sérült félbőr kötésben. Három kötetben teljes a mű. / In slightly worn half leather binding
20542.

4 800 HUF
12,97
14,12
Johann Christoph Adelung: Versuch eines vollständigen grammatisch-Kritischen Wörterbuches Der Hochdeutschen Mundart, mit beständiger Vergleichung der übrigen Mundarten, besonders aber der oberdeutschen: von A- E Ersten Theil. Leipzig, 1774. Breitkopf. 1840 h. Korabeli aranyozott bordázott félbőr kötésben
20543.

8 000 HUF
20544.

4 800 HUF
12,97
14,12
Conversations lexikon der neuesten Zeit und Literatur.2 kötete: 2. Band: F-L., 4. Band: S-Z. (a mű 4 kötetben teljes) Leipzig, 1833. Brockhaus. 987p.; 1270p.. Aranyozott félbőr kötésben A 4. kötet kötése, hátsó borítója sérült
20545.

4 000 HUF
Titus Livius: Römische Geschichte von der Erbauung der Stadt an - 10 Bände. nach Drakenborchscher Ausgabe aus dem Lateinischen übersetzt und mit Anmerkungen versehen von G. Große: Wien - Prag, 1798-1799 Haas 3-8 kötetek (a 10 ből) 3 kötetbe kötve Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben, rézmetszetű illusztrációkkal, A lapok teteje két kötetben vízfoltos.
20546.

4 000 HUF
20547.

4 200 HUF
11,35
12,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF