Books: History

Number of items: 305

[Struve, Burkhard Gotthelf (1671-1738)] Burcardo Gotthelffio Struvio: Rerum germanicarum scriptores Tomus I-III.  Rerum germanicarum scriptores aliquot insignes, qui gesta sunt sub regibus et imperatoribus Teutonicis jam inde a Carolo M. usque ad Fridericum III imp. perpetua fere serie, suis quisque seculis, litteris mandata posteritati reliquerunt. Tomus Primus. Tomus Secundus. Tomus Tomus Tertius. Ex Biblitheca & recensione Marquardi Freiheri, consilarii palatini, primum editus, nunc denvo recognitus. Curante - - -, consiliaro et historico saxonico. Argentorati [Strasbourg], 1717, Sumptibus Johannis Renholdi Dulsseckeri, 28+716 p.; 24+776 p.; 16+610+74 p.; Latin nyelven. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kopott, sérült borítókkal, foltos lapokkal, az I. kötetben sérült címlappal.
19348.

19 000 HUF
51,35
55,88
19349.

20 000 HUF
54,05
58,82
19350.

20 000 HUF
54,05
58,82
19351.

15 000 HUF
40,54
44,12
Berzeviczy Albert: Az absolutismus kora Magyarországon. 1849-1865. I-IV. köt. [Teljes]. Bp., 1922, Franklin-Társulat, 436 p.; 566 p.; 443+(1) p.; 106+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés (II-IV. köt.), ill. átkötött félvászon-kötés (I. köt.), változó, többségében jó állapotban, helyenként kissé sérült lapszélekkel, ceruzás bejegyzésekkel.
19352.

15 000 HUF
40,54
44,12
Friedjung, Heinrich: Österreich von 1848 bis 1860. In zwei Bänden. Erster Band: Die Jahre der Revolution und der Reform 1848 bis 1851. (Zweite Auflage.) Zweiter Band: Erste Abteilung. [1kötet.] Stuttgart und Berlin, 1908-1912. J. G. Cottasche Buchhandlung (Druck der Union Deutsche Verlagsgesellschaft). XVIII + 512 p.; XII + 569 + [1] p. Korabeli, kissé kopott, aranyozott félbőr kötésben  Az osztrák birodalom történetének birodalmi szemszögű áttekintése Csak egy kötet!
19353.

Friedjung, Heinrich: Österreich von 1848 bis 1860. In zwei Bänden. Erster Band: Die Jahre der Revolution und der Reform 1848 bis 1851. (Zweite Auflage.) Zweiter Band: Erste Abteilung. [1kötet.] Stuttgart und Berlin, 1908-1912. J. G. Cotta'sche Buchhandlung (Druck der Union Deutsche Verlagsgesellschaft). XVIII + 512 p.; XII + 569 + [1] p. Korabeli, kissé kopott, aranyozott félbőr kötésben Az osztrák birodalom történetének birodalmi szemszögű áttekintése Csak egy kötet!

7 000 HUF
18,92
20,59
Adrianus Rauch: Rerum Austriacarum Scriptores, qui lucem publicam hactenus non viderunt, et alia monumenta diplomatica nondum edita, quibus huius gentis aliarumque vicinarum medii aevi historia ac iura eius temporis publica provincialia, municipiala, feudalia et civilia uberrime illustrantur, ex authenticis bibliothecae augustae Vindobonensis, codicibus manuscriptis et diplomaticis instrumentis eruit ac edidit - -. Volumen I. Vindobonae, 1793, Apud Josephum Stahel, 16+544 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy lap sarkán hiánnyal, néhány kisebb lapszéli sérüléssel.
19354.

9 500 HUF
25,68
27,94
(Fraknói) Frankl Vilmos: Pázmány Péter és kora. I-III. kötet.  Pest, 1868-1872. Ráth M. IX+632p. (2)+455p. (2)+395p. Sérült, szétvált fűzéssel, kiadói papírborítóval. Volt könyvtári példány.
19355.

6 000 HUF
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. A bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László, Thaly Kálmán, Beöthy Zsolt, Szily Kálmán, Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A képeket és díszítéseket rajzolta: Edvi Illés Aladár. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 39 (képtáblák, ebből 36 színes) t. + 3 (kézirat-hasonmás) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, az elülső táblán színes, aranyozott dombornyomásos címerrel, kopott borítóval, sérült gerinccel.
19356.

10 000 HUF
27,03
29,41
Krátky János: Kossuth Lajos. Kor-, jellem- és életrajz. I., III., IV. köt. Bp., 1879, Kövesdy és Wunsch/Kövesdy és Heimann, 288 p.; 194 p.; 270 p. Oldalszámozáson belül egészoldalas képekkel illusztrálva. Átkötött félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítókkal, helyenként kissé foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel, egy-két sérült, javított lappal. (Ritka!)
19357.

8 000 HUF
Lamartine, Alphonse von Geschichte der Türkei .1-2, 5-6 kötetek két kötetben. Wien, 1854. Wallishauser. Korabeli aranyozott félvászon kötésben. 259 + 266 + 238 + 282p. Pecsételt ex librissel.
19358.

10 000 HUF
27,03
29,41
Madeleine Albright: Madam Secretary. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. MacMillan, 2004. 362p. Madeleine Albright (1937-2022) az Egyesült Államok külügyminisztere által DEDIKÁLT példány.  Madeleine Albright nyolc éven át az első és a második Clinton-évben megismerkedett a közelmúlt leglenyűgözőbb és legvitatottabb epizódjaival. Üdítően őszinte memoárja eleveníti meg a világ vezetőit, akikkel együtt dolgozott, és saját magánéletének örömeit és nehézségeit: lányait, házasságának fájdalmas felbomlását és zsidó nagyszülei sorsának késői felfedezését. A nyilvánosságot és a magánéletet, a nemzetit és az intimitást összefonó Madam Secretary értékes hozzájárulás a politikatörténethez, és a maga nemében klasszikussá válik. ,,Ez az amerikai történelem legmagasabb rangú nőjének emlékiratának kiválóságának jele. . . hogy nem írhatta egy férfi. . . Ms. Albright hiteles hangja élénk. . . [egy] szokatlanul őszinte könyv Jonathan Mirsky, Spectator. Kiadói kartonált papírkötésben, kartonált védőborítóval.
19359.

Madeleine Albright: Madam Secretary. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. MacMillan, 2004. 362p. Madeleine Albright (1937-2022) az Egyesült Államok külügyminisztere által DEDIKÁLT példány. Madeleine Albright nyolc éven át az első és a második Clinton-évben megismerkedett a közelmúlt leglenyűgözőbb és legvitatottabb epizódjaival. Üdítően őszinte memoárja eleveníti meg a világ vezetőit, akikkel együtt dolgozott, és saját magánéletének örömeit és nehézségeit: lányait, házasságának fájdalmas felbomlását és zsidó nagyszülei sorsának késői felfedezését. A nyilvánosságot és a magánéletet, a nemzetit és az intimitást összefonó Madam Secretary értékes hozzájárulás a politikatörténethez, és a maga nemében klasszikussá válik. ,,Ez az amerikai történelem legmagasabb rangú nőjének emlékiratának kiválóságának jele. . . hogy nem írhatta egy férfi. . . Ms. Albright hiteles hangja élénk. . . [egy] szokatlanul őszinte könyv" Jonathan Mirsky, Spectator. Kiadói kartonált papírkötésben, kartonált védőborítóval.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF