Books: History

Number of items: 305

Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzetiségi kérdés. [Bp.,1912, Grill Károly], XVI+544 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, címlaphiánnyal.
19444.

3 000 HUF
B. Kalavszky Györgyi - Illésfalvi Péter: Horthy Miklós élete képekben. [Nagykovácsi, 2007], Puedlo Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19445.

3 000 HUF
Hermann Róbert - Kincses Katalin Mária: Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc korabeli ábrázolásokon II. Arcképek és zsánerek. A Hadtörténeti Múzeum Képzőművészeti Gyűjteményének műtárgykatalógusa. Bp., 2012, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19446.

3 000 HUF
Stout, Nancy, Rigau, Jorge: Havana la Habana: .New, York, 1994. Havanna kulturális és építészeti történetét ihletett fényképek idézik fel, amelyek a város stílusainak figyelemreméltó változatosságát mutatják be: az arisztokrata otthonok akadémikus klasszicizmusát, a rokokó lakótereket, az art deco és szecessziós épületeket, a híres El Tropicana-t és a stílus ötvözetét. a Columbus temető. Angol és spanyol szöveggel. Kiadói kartonált papírkötésben, kartonált védőborítóval, ajándékozási bejegyzéssel
19447.

3 600 HUF
9,73
10,59
19448.

2 000 HUF
19449.

3 000 HUF
Levéltárak-kincstárak - Források Magyarország levéltáraiból Bp., 1998. Magyar Levéltárosok Egyesülete. Kiadói egészvászon-kötésben, papír védőborítóban
19450.

3 800 HUF
10,27
11,18
Kiss István, R[ugonfalvi]: Az utolsó nemesi felkelés. A századik évfordulója emlékére több vármegye megbizásából szerkeszti --. II. kötet Bp. 1911.Szerzői. Benkő Gyula. VIII + 408 l + 5 t. Kiadó, sérült papírkötésben, fűzésnél szétvált.
19451.

3 600 HUF
9,73
10,59
Dávid Zoltán: Az 1598. évi házösszeírás. Bp., 2001, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára, 756 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19452.

3 000 HUF
Hegyaljai Kiss Géza: Nagyasszonyok a magyar reformációban I. (Dedikált.) Budapest, 1924. Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 69 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Asztalos Miklósnak őszinte nagyrabecsüléssel Hegyaljai Kiss Géza. A Hegyaljai Kiss Géza (1893-1966) református lelkész által összeállított életrajz-gyűjteményben Károlyi Zsuzsanna királyasszony, Lorántffy Zsuzsanna, Bornemisza Anna, Bethlen Kata fejedelemasszonyok és Árva Bethlen Kata grófnő életrajza. Példányunk fűzése meglazult, fedőborítói elválófélben a könyvtesttől. (Bethlen könyvtár, 7. szám.) Prov.: Asztalos Miklós. [Asztalos Miklós (1899-1986) író, történész, 1925-től a népi értelmiséget szervező Bartha Miklós Társaság alapítója és elnöke, az Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának egyik vezetője, később forgatókönyvíró, a második világháború után kitelepített.] Fűzve, színes, illusztrált, sérült, hiányos gerincű kiadói fedőborítóban.
19453.

Hegyaljai Kiss Géza: Nagyasszonyok a magyar reformációban I. (Dedikált.) Budapest, 1924. Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 69 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Asztalos Miklósnak őszinte nagyrabecsüléssel Hegyaljai Kiss Géza". A Hegyaljai Kiss Géza (1893-1966) református lelkész által összeállított életrajz-gyűjteményben Károlyi Zsuzsanna királyasszony, Lorántffy Zsuzsanna, Bornemisza Anna, Bethlen Kata fejedelemasszonyok és Árva Bethlen Kata grófnő életrajza. Példányunk fűzése meglazult, fedőborítói elválófélben a könyvtesttől. (Bethlen könyvtár, 7. szám.) Prov.: Asztalos Miklós. [Asztalos Miklós (1899-1986) író, történész, 1925-től a népi értelmiséget szervező Bartha Miklós Társaság alapítója és elnöke, az Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának egyik vezetője, később forgatókönyvíró, a második világháború után kitelepített.] Fűzve, színes, illusztrált, sérült, hiányos gerincű kiadói fedőborítóban.

3 000 HUF
Gulag-sztori. Rém-kép-regény. Írta és rajzolta: Dancig Szergejevics Baldajev. A Beszélő 1991. augusztus 31-i számának melléklete. [Budapest], 1991. (AB-Beszélő Kiadó Kft. - Szikra Lapnyomda). 21-44 p. Egyetlen kiadás. Dancig Szergejevics Beljajev burját-mongol (szovjet) képzőművész, néprajzkutató családja maga is áldozatául esett a szovjet típusú terrornak, és több tagja megjárta a Gulag megsemmisítőtáborként üzemelő kényszermunkatáborait, a háborús frontszolgálat után a képzőművész maga is a belügyi alakulatokhoz került, tűzoltóként, NKVD-tisztként, börtönőrként is szolgált évtizedekig. A vele készített interjú szerint saját használatra az 1950-es évektől készített feljegyzéseket a Gulag-táborok körülményeiről, az Alekszander Szolzsenyicinnek ajánlott, képkockákba öntött Gulag-beszámoló az 1980-as évek végén készült el. A beszámoló nem alkot összefüggő történetet, a megidézett, szöveggel kísért 76 képkocka a Gulag-táborok működésmódjának velejére világít rá, a lágerrendszer elsődleges célja a bebörtönzöttek megtörése, megfélemlítése, testi és lelki megkínzása és megsemmisítése volt, különös tekintettel a bebörtönzöttek legalsó rétegére, a nép ellenségeinek nevezett politikai elítéltekre, akikre a legsúlyosabb sors várt mind közül. A képkockákon a kínzás-, megalázás- és kivégzésnemek végtelen változatosságú példái sorakoznak, a csoportos nemi erőszaktól az elfűrészelésig, a megfullasztásig, a testüregi kínzásokig, a nyomdafestéket nem tűrő összetételű erőszakos étrendig és tovább. A képkockák a lágerek sajátos fordított hierarchiáját is bemutatják; a legsúlyosabban emberellenes magatartást gyakran nem is a lágerőrség követte el, hanem a lágerőrség jóváhagyásával a táborok felső kasztja, a köztörvényes elítéltek, akik számára a politikai elítéltek ellen elkövetett minden erőszakforma engedélyezve volt. A Beszélő periodika beszámolója szerint az egykori börtönőr, néprajzkutató és képzőművész Baldajev korábban soha nem publikálta az anyagot, Beszélő-beli megjelenése tehát világpremier; mindez akkor is fennáll, ha a teljes kollekciónak csak két-ötödét, 76 feliratozott képet tartalmaz a lapszám, ám belőlük is feltárul a szovjet típusú lágerek pokoli belső világa. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés. Fűzés nélkül. Jó példány.
19454.

3 000 HUF
38
Tatay Sándor: Bujdosásunk története. Regény. Kondor Lajos rajzaival. (Dedikált.) Budapest, 1967. Móra Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 236 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Vámos Lacikának sok szeretettel: [...] 1968. XI. 19. Tatay Sándor. Tatay Sándor (1910-1991) badacsonyi ifjúsági regénye a második világháborús front elől megszökő két erdélyi katonanövendék sorsát követi nyomon. Kondor Lajos rajzával illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói vászonkötésben, védőborító nélkül.
19455.

Tatay Sándor: Bujdosásunk története. Regény. Kondor Lajos rajzaival. (Dedikált.) Budapest, 1967. Móra Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 236 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Vámos Lacikának sok szeretettel: [...] 1968. XI. 19. Tatay Sándor". Tatay Sándor (1910-1991) badacsonyi ifjúsági regénye a második világháborús front elől megszökő két erdélyi katonanövendék sorsát követi nyomon. Kondor Lajos rajzával illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói vászonkötésben, védőborító nélkül.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF