Antique

Number of items: 293

Art deco íróasztali szett: levéltartó, kalamáris, gyertyatartó, tapper, levélnehezék. Bronz, márványt imitáló fekete üveg, illetve a levélnehezék lapokra fazettált áttetsző üveg. Kopással.
12095.

18 000 HUF
48,65
52,94
Adria biztosító társaság persely és óra egyben. Fém, jelzett, kopott, működik 12x10 cm
12096.

11 000 HUF
29,73
32,35
Antik vasbetétes réz vasaló felhevítendő fém betétje, kopással, h: 17,5 cm
12097.

2 000 HUF
Iparművész ezüstözött réz ékszeres doboz, kopással, jelzés nélkül, 18x11x3 cm
12098.

8 000 HUF
Antik alpakka fűszertartó, három kiskanállal, két üvegbetéttel, Neusziedler G. gravírozással (étterem, Ferenciek bazára, Bp.), 11x12x10 cm
12099.

8 000 HUF
Juh szőrme, kis kopásokkal, 100x70 cm
12100.

16 000 HUF
43,24
47,06
Kecske szőrme, kis kopásokkal, 126x80 cm
12101.

16 000 HUF
43,24
47,06
Kora. Afrikai hangszer. Sérülésekkel, h: 47 cm
12102.

11 000 HUF
29,73
32,35
Mid-Century Figurative Art by Magda és Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Kakas / Kogut, névjegy tartó, örvösművészeti réz. Jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:5cm, h:4cm.  Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban fedezte fel a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.
12103.

20 000 HUF
54,05
58,82
Gyufatartó dobozka, kopott, 4x5,5 cm
12104.

4 000 HUF
Faragott csont szipka, elefánt motívummal díszítve, h: 13 cm
12105.

4 000 HUF
Amulett. Cca XV.-XVIII. sz., Wat Ratchaburana templom, Ajutthaja, ma Thaiföld. Bronz, 4,5x4 cm, jó állapotban.
12106.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF