Sports awards and sports commemorative medals

Number of items: 252

1970. Emlékül BM. KH. Orsz. Sportbajnokság 1945-1970 egyoldalas krómozott, aranyozott rátétekkel, részben zománcozott, eredeti tokban (104x90mm) T:1-
32006.

1970. "Emlékül BM. KH. Orsz. Sportbajnokság 1945-1970" egyoldalas krómozott, aranyozott rátétekkel, részben zománcozott, eredeti tokban (104x90mm) T:1-

3 000 HUF
~1970. NIKE 1928 FAK (Fűzfői AK) zománcozott fém jelvény Kovoznak L. Hrádok gyártói jelzéssel. Balatonfűzfőn 1928-ban alakult meg a labdarúgóklub, amely a III. osztálynak megfelelő Székesfehérvári alosztályban kezdte meg szereplését. 1936-ban bajnokok lette, feljutottak a II. osztályba, ám egy átszervezés után 1938-tól ez már csak a III. osztálynak felelt meg. A második vonalba legközelebb 1950-ben sikerült feljutniuk Fűzfői Lombik néven, ám innen kiestek, így 1951-től a Veszprém megyei I. osztályban folytatták, amely a különböző átszervezésekkel a III., IV., és V. osztálynak is megfeleltethető volt. 1957-től a klub visszavette régi nevét, a NIKE (Nitrokémia) rövidítés 1969-től néhány megszakítással 1996-ig szerepelt a csapat nevében. 1965-ben jutottak fel az NB III-ba (IV. osztály), azt azonnal megnyerték. 1967-ben kiestek az NB II-ből (III. osztály), ám 1968-ban visszajutottak. 1976-ban feljutottak a II. osztályba, itt (egy szezont leszámítva) négy idényt töltöttek. A II. osztálytól 1981-ben köszöntek el végleg, utoljára 1992-ben jártak NB III-ban is, azóta jobbára a jelenleg IV. osztálynak megfelelő megye I-ben szerepelnek, de megjárták a megye III-at is. T:2
32007.

~1970. "NIKE 1928 FAK (Fűzfői AK)" zománcozott fém jelvény "Kovoznak L. Hrádok" gyártói jelzéssel. Balatonfűzfőn 1928-ban alakult meg a labdarúgóklub, amely a III. osztálynak megfelelő Székesfehérvári alosztályban kezdte meg szereplését. 1936-ban bajnokok lette, feljutottak a II. osztályba, ám egy átszervezés után 1938-tól ez már csak a III. osztálynak felelt meg. A második vonalba legközelebb 1950-ben sikerült feljutniuk Fűzfői Lombik néven, ám innen kiestek, így 1951-től a Veszprém megyei I. osztályban folytatták, amely a különböző átszervezésekkel a III., IV., és V. osztálynak is megfeleltethető volt. 1957-től a klub visszavette régi nevét, a NIKE (Nitrokémia) rövidítés 1969-től néhány megszakítással 1996-ig szerepelt a csapat nevében. 1965-ben jutottak fel az NB III-ba (IV. osztály), azt azonnal megnyerték. 1967-ben kiestek az NB II-ből (III. osztály), ám 1968-ban visszajutottak. 1976-ban feljutottak a II. osztályba, itt (egy szezont leszámítva) négy idényt töltöttek. A II. osztálytól 1981-ben köszöntek el végleg, utoljára 1992-ben jártak NB III-ban is, azóta jobbára a jelenleg IV. osztálynak megfelelő megye I-ben szerepelnek, de megjárták a megye III-at is. T:2

1 600 HUF
1970. Népsport kétoldalas fém emlékérem eredeti tokban (30mm) T:1- tok belsejében a szivacs foszlott
32008.

1 200 HUF
~1970-1980. Kiváló sportmunkáért egyoldalas Herend porcelán emlékérem kopott tokjában (107mm) T:1-
32009.

~1970-1980. "Kiváló sportmunkáért" egyoldalas Herend porcelán emlékérem kopott tokjában (107mm) T:1-

1 200 HUF
~1970-1980. Katonai Sportverseny Ifjú Résztvevője műgyantás, zománcozott, aranyozott fém jelvény (25mm) T:1- patina
32010.

800 HUF
~1970-1980. Budapest Grand Prix egyoldalas Br sport plakett (76x45mm) T:1- kis patina
32011.

800 HUF
~1970. Több éves eredményes munkája elismeréséül Pest megyei sporthivatal Kiss Károly nagyméretű Hollóházi porcelán emlékérem sérült tokjában (175mm) T:1-
32013.

~1970. "Több éves eredményes munkája elismeréséül Pest megyei sporthivatal Kiss Károly" nagyméretű Hollóházi porcelán emlékérem sérült tokjában (175mm) T:1-

2 000 HUF
1974. MN. (Magyar Néphadsereg) Lőverseny aranyozott, zománcozott jelvény, fém plakettbe ágyazva, dísztokban (105x90mm) T:1
32014.

1974. "MN. (Magyar Néphadsereg) Lőverseny" aranyozott, zománcozott jelvény, fém plakettbe ágyazva, dísztokban (105x90mm) T:1

2 000 HUF
1979. Debrecen sportjáért - kiváló sportvezető 1979 nagyméretű Hollóházi porcelán emlékérem sérült tokjában (170mm) T:1-
32015.

2 000 HUF
1976. II. Rákóczi Ferenc jubileumi emléktúrák 1676-1976 - Spartacus Turisták aranyozott Al emlékplakett. Szign.: Nagy J. (49x40mm) T:XF
32016.

1976. "II. Rákóczi Ferenc jubileumi emléktúrák 1676-1976 - Spartacus Turisták" aranyozott Al emlékplakett. Szign.: Nagy J. (49x40mm) T:XF

3 000 HUF
1976. MN. (Magyar Néphadsereg) Lőbajnokság aranyozott, zománcozott jelvény, fém plakettbe ágyazva, dísztokban (105x90mm) T:1
32017.

1976. "MN. (Magyar Néphadsereg) Lőbajnokság" aranyozott, zománcozott jelvény, fém plakettbe ágyazva, dísztokban (105x90mm) T:1

2 000 HUF
1976. II. Rákóczi Ferenc jubileumi emléktúrák - Spartacus Turisták egyoldalas, öntött bronz emlékplakett. Szign.: Nagy J. (39x49mm) T:2
32018.

1976. "II. Rákóczi Ferenc jubileumi emléktúrák - Spartacus Turisták" egyoldalas, öntött bronz emlékplakett. Szign.: Nagy J. (39x49mm) T:2

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF