Number of items: 296

Vegyes könyvtétel, 6 db:   [Henry Charles Carey (1793-1879)] Carey Henrik: A társadalmi tudomány kézikönyve. - - ,,Principles of Social Science czimü munkájának átdolgozata. Angolból forditotta Halász Imre. Pest, 1867., Heckenast Gusztáv, XVI + 575 p. Egyetlen kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérüléssel, javított gerinccel, foltos lapokkal.;   Status Fundorum et Cassarum Regnicolaris, Academiae Militaris Ludoviceae, Musei Nationalis, et Insurrectionalis Concurrentialis in comitiis Regni Hungariae 1825/6 celebratis exhibitus. Posonii, Typis S. Ludovici Weber. Latin nyelven. Átkötött modern kartonált papírkötésben, 4-13. oldalak között hiányzó lapokkal, a 13/14. oldalt követően hibás számozással: két 15/16. számozású lap jön.;   Arany János: Pandora. A nagyidai cigányok. Hősköltemény négy énekben. I. füzet. Megbírálta Thewrewk Árpád. Pozsony, 1872, Szerzői, (Wigand F. K.-ny.), 50 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé sérült címlappal és a 20. oldalig benyomódással.;   Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Ford.: Szász Károly. Bp.,[1926], Franklin, 238 p. Hatodik egyedül jogosított képes kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a címlapon bejegyzésekkel, egy foltos lappal.;   Victor Hugo: Oevres de Victor Hugo. Les Chatiments. Paris, én., Alphonse Lemerre. Francia nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.;   Váradi Antal: A régi Pest emlékeiből. A szerzőnek ötvenéves írói jubileumára kiadja a Jubileum Rendező Bizottsága. Bp.,1921, Pesti Könyvnyomda Rt., IV+320 p. Átkötött kartonált papírkötés, az eredeti papírborító felhasználásával, a címlapon kis szakadásokkal.;
19035.

Vegyes könyvtétel, 6 db: [Henry Charles Carey (1793-1879)] Carey Henrik: A társadalmi tudomány kézikönyve. - - ,,Principles of Social Science" czimü munkájának átdolgozata. Angolból forditotta Halász Imre. Pest, 1867., Heckenast Gusztáv, XVI + 575 p. Egyetlen kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérüléssel, javított gerinccel, foltos lapokkal.; Status Fundorum et Cassarum Regnicolaris, Academiae Militaris Ludoviceae, Musei Nationalis, et Insurrectionalis Concurrentialis in comitiis Regni Hungariae 1825/6 celebratis exhibitus. Posonii, Typis S. Ludovici Weber. Latin nyelven. Átkötött modern kartonált papírkötésben, 4-13. oldalak között hiányzó lapokkal, a 13/14. oldalt követően hibás számozással: két 15/16. számozású lap jön.; Arany János: Pandora. A nagyidai cigányok. Hősköltemény négy énekben. I. füzet. Megbírálta Thewrewk Árpád. Pozsony, 1872, Szerzői, (Wigand F. K.-ny.), 50 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé sérült címlappal és a 20. oldalig benyomódással.; Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Ford.: Szász Károly. Bp.,[1926], Franklin, 238 p. Hatodik egyedül jogosított képes kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a címlapon bejegyzésekkel, egy foltos lappal.; Victor Hugo: Oevres de Victor Hugo. Les Chatiments. Paris, én., Alphonse Lemerre. Francia nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.; Váradi Antal: A régi Pest emlékeiből. A szerzőnek ötvenéves írói jubileumára kiadja a Jubileum Rendező Bizottsága. Bp.,1921, Pesti Könyvnyomda Rt., IV+320 p. Átkötött kartonált papírkötés, az eredeti papírborító felhasználásával, a címlapon kis szakadásokkal.;

2 000 HUF
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Széchényi Zsigmond: Csui!...(1928. okt.-1929. ápr.) Bp.,1940, Dr. Vajna György és Bokor, (Athenaeum-ny.), 2+223+2 p.+39 t.(Fekete-fehér fotók.) Fekete-fehér fotókkal. Második kiadás. Térkép-melléklettel. Kiadói kopott egészvászon-kötés, egy tábla hiányzik, kijáró lapokkal és táblákkal, egy lap lyukas, egy lap sérült, kissé foltos lapokkal, a térkép kissé szakadt, megviselt állapotban.;   Lázár János: Palesztina. DEDIKÁLT. Bp., én., Tabor, 180 p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült borítóval, sérült gerinccel, hiányos, a hátsó szennylap és az utolsó két lap hiányzik, rossz állapotban.;   Móricz Zsigmond: Magvető. A magyar irodalom élő könyve. Összegyűjt.: Móricz Zsigmond. Bp., 1940, Kelet Népe. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.;  Hatvany Bertalan: A kínai kérdés története. Világesemények 2. Bp.,[1937.], Pantheon, 61+1 p. Két egészoldalas térképpel. Kiadói papírkötés,kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ajándékozási sorokkal, névbejegyzéssel és névbélyegzéssel.;
19036.

1 600 HUF
8 db vegyes, emigráns kiadású könyv: Szépfalusi István: Együtt Európában (Parancs János költő részére DEDIKÁLT); Pogány András: Város a homályban; Bogyay Tamás: Magyarország története távlatból; Puskely Mária: Avilai Teréz; Morel Gyula: Szociológia; Borbándi Gyula: Emigráció és Magyarország; Füzér Julián: Szentnek kiáltjuk!; Tóth K. János: Római virágszedés. Vegyes állapotban.
19037.

3 800 HUF
10,27
11,18
Grétsy László: A mi nyelvünk. Íróink és költőink a magyar nyelvről. Bp., 2000, Tinta. Kiadói műbőr-kötés, a borítón némi kopással.
19038.

1 200 HUF
A Hollandiai Mikes Kelemen Kör 2 emigráns kiadású kötete: Az embernek próbája. Emlékkönyv a Hollandiai Mikes Kelemen Kör fennállásának huszonötödik évfordulójára. Amszterdam, 1976, HMKK. + Önarcképünk sorsunk tükrében. 1945-1949. Sine ira et studio. H.n., 1984, HMKK. Kiadói papírkötés.
19039.

1 400 HUF
Kocsis István: A királynő aranyból van. Dedikált! Bp., 2016. Cédrus. Kiadói kartonált papírkötésben.
19040.

1 000 HUF
Vegyes könyvtétel,9 db:   [Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyven képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 404 p.+ 1 (kétoldalas térkép) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált félvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen sérülésnyommal.;  Tolnay Lajos: Gradus ad parnassum. Drámai költemény. Bp., 1923., (Globus-ny.) Korabeli kopott félbőr-kötésben, bekötött elülső papírborítóval.;  O. D. Chwolson: Lehrbuch der Physik. Erster Band. Braunschweig, 1902., Friedrich Vieweg und Sohn, XX+791 p. +1 t. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, opott borítóval és gerinccel, a gerincen sérülésnyommal, intézményi bélyegzőkkel, néhány lapon ceruzás jegyzettel.;   Kant,[Immanuel]: A tiszta ész kritikája. Ford. és magyarázták: Alexander Bernát és Bánóczi József. Bp., 1913., Franklin, XVI+731 p. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, egy-két ceruzás bejelöléssel.;   Földes Béla: A társadalmi gazdaságtan alkalmazott és egyéb tanai. Társadalmi gazdaságtan II. köt. Bp., 1894., Eggerberger (Hoffmann és Molnár. XII+474 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ceruzás aláhúzásokkal.;   Hermann Adalbert Daniel: Kleineres Handbuch der Geographie. Auszug aus des Verfassers vierbändigem Werke. Leipzig, 1874., Fuess Verlag. Zweite Auflage. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerincen sérülésnyommal.;   Tischler János: Kozmetika I. Magyar Drogista Szakkönyvek III. köt. Bp.,(1935.),Drogista Közlöny. Kopott aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen címkével.;   Hidegkuti Nándor: Óbudától Firenzéig. Színes Sportkönyvtár. Bp., 1962., Sport. Második bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel, tollas firkával, a possessori szíecskés bejegyzéssel, ami nem Hidegkútié.;  Dezső Lipót: Magyar hazám. Három cserkész barangolása Magyarországon. A. Szabó Károly rajzaival. Szombathely-Bp., [1933], Martineum - Globus-ny., 84 p.+40 t. I Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Első kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, két tábla kijár, szakadozott, két lapon sérült, laza fűzéssel, meglazult lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.;
19041.

Vegyes könyvtétel,9 db: [Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyven képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 404 p.+ 1 (kétoldalas térkép) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált félvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen sérülésnyommal.; Tolnay Lajos: Gradus ad parnassum. Drámai költemény. Bp., 1923., (Globus-ny.) Korabeli kopott félbőr-kötésben, bekötött elülső papírborítóval.; O. D. Chwolson: Lehrbuch der Physik. Erster Band. Braunschweig, 1902., Friedrich Vieweg und Sohn, XX+791 p. +1 t. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, opott borítóval és gerinccel, a gerincen sérülésnyommal, intézményi bélyegzőkkel, néhány lapon ceruzás jegyzettel.; Kant,[Immanuel]: A tiszta ész kritikája. Ford. és magyarázták: Alexander Bernát és Bánóczi József. Bp., 1913., Franklin, XVI+731 p. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, egy-két ceruzás bejelöléssel.; Földes Béla: A társadalmi gazdaságtan alkalmazott és egyéb tanai. Társadalmi gazdaságtan II. köt. Bp., 1894., Eggerberger (Hoffmann és Molnár. XII+474 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ceruzás aláhúzásokkal.; Hermann Adalbert Daniel: Kleineres Handbuch der Geographie. Auszug aus des Verfassers vierbändigem Werke. Leipzig, 1874., Fues's Verlag. Zweite Auflage. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerincen sérülésnyommal.; Tischler János: Kozmetika I. Magyar Drogista Szakkönyvek III. köt. Bp.,(1935.),Drogista Közlöny. Kopott aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen címkével.; Hidegkuti Nándor: Óbudától Firenzéig. Színes Sportkönyvtár. Bp., 1962., Sport. Második bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel, tollas firkával, a possessori szíecskés bejegyzéssel, ami nem Hidegkútié.; Dezső Lipót: Magyar hazám. Három cserkész barangolása Magyarországon. A. Szabó Károly rajzaival. Szombathely-Bp., [1933], Martineum - Globus-ny., 84 p.+40 t. I Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Első kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, két tábla kijár, szakadozott, két lapon sérült, laza fűzéssel, meglazult lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.;

5 000 HUF
Magyar Remekírók sorozat 9 kötete:  A magyar népköltés remekei I-II. köt., Vörösmarty Mihály munkái I-III. köt, Gróf Széchényi István válogatott munkái II. köt, Tóth Ede válogatott munkái.; Katona József válogatott munkái.; Deák Ferenc válogatott munkái. Bp.,én.-1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Korabeli szecessziós aranyozott festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, 1 címkép kivételével az összes címkép hiányzik.
19042.

11 000 HUF
29,73
32,35
Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. Borsos Miklós rajzaival. Keresztury Dezső előszavával. Bp., 1973, Szépirodalmi. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kissé kopott papír védőborítóban.
19043.

1 000 HUF
19044.

2 000 HUF
19045.

1 600 HUF
19046.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF