Books: Architecture, Art

Number of items: 215

Modern festők. Magyar és idegen művészek alkotásai eredeti színekben és magyarázó szöveggel. Szerk.: Térey Gábor. 1-8. füzet. Bp., 1904, Franklin-Társulat. Zsinórfűzésű papírkötésben, sérült gerinccel és borítóval, részben sérült lapokkal, részben hiányos.
18403.

4 600 HUF
12,43
13,53
18404.

5 000 HUF
Körösfői-Kriesch Aladár: Naplók. A bevezető tanulmányt írta, a szöveget gondozta és jegyzetekkel ellátta: Csokonai-Illés Sándor. Bp., 2005, Argumentum Kiadó / Országos Széchényi Könyvtár. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Csokonai-Illés Sándor által DEDIKÁLT példány.
18405.

3 600 HUF
9,73
10,59
Csoportkiállítás: Hatvany Ferenc báró, Iványi-Grünwald Béla, Mattyasovszky-Zsolnay László, Márk Lajos és Simkovics Jenő festők, Kisfaludi-Stróbl Zsigmond szobrászművész. A kiállítást rendezték: Ernst Lajos és Lázár Béla. Az Ernst-Múzeum Kiállításai LXXXVII. Bp., 1927, Ernst-Múzeum (Légrády-ny.), 15 p. + 4 t. Egészoldalas fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18406.

4 000 HUF
Csoportkiállítás: Csók István, Perlmutter Izsák, Csóka István és Feszty Masa. Ismeretlen magyar remekművek. (Első sorozat). A kiállítást rendezték: Ernst Lajos és Lázár Béla. Az Ernst-Múzeum Kiállításai CVIII. Bp., 1930, Ernst-Múzeum (Légrády-ny.), 17 p.+4 (kétoldalas) t.+1 sztl. lev. Egészoldalas fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, több sérült és hiányzó képtáblával.
18407.

4 000 HUF
Gross Arnold emlékkönyve. Szelényi Károly fotóival. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
18408.

1 400 HUF
Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés.  A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemény Katalint (1909-2004) hallgatásra ítélték.
18409.

4 200 HUF
11,35
12,35
Fényszentély a vókonyai pusztán. Pap Gábor előszavával. Bp., 2015, Két Hollós. Kiadói papírkötés.
18410.

5 000 HUF
Marosán Gyula művészete az emigrációban, 1957-1993. Julius Marosans Art in Emigration 1957-1993. Szerk.: Udvary Ildikó, Botár Olivér. Szolnok, 1994., MOL Rt-ny. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18411.

Marosán Gyula művészete az emigrációban, 1957-1993. Julius Marosan's Art in Emigration 1957-1993. Szerk.: Udvary Ildikó, Botár Olivér. Szolnok, 1994., MOL Rt-ny. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

4 000 HUF
Konok. Sine loco et anno. Bp., 2006, Ernst Múzeum. 72 p. Fekete-fehér és színes képekkel, Konok Tamás műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18412.

2 000 HUF
Lajos Kassák. Lasst uns leben in unserer Zeit Gedichte, Bilder und Schriften zur Kunst. Auswahl und Nachwort von József Vadas. Bp.,1989., Corvina. Német nyelven. Kassák Lajos műveivel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos papír védőborítóban.   A szerkesztő, Vadas József (1946-) művészettörténész, művészeti író által DEDIKÁLT példány.
18413.

6 000 HUF
18414.

4 400 HUF
11,89
12,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF