https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 215

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Grafikai Album a Szegedi Szabadtéri Játékok kettős évfordulójára. 14 db fekete-fehér reprodukció található a mappában. A címlapon Kass János illusztrációja Madách: Az ember tragédiája c. művéhez színes rézkarc. Reprodukció: Hernádi Oszkár Petőfi Nyomda, Kecskemét, 1988. Papírmappa kis sérülésekkel.  Kettős évfordulót ünnepel a Szegedi Szabadtéri Játékok: 50 évvel ezelőtt, 1933. augusztus 26-án, Madách: Az ember tragédiája c. drámai költeményének Hont Ferenc rendezte előadásával született meg az intézmény, s rövid néhány év alatt egyre gazdagodó programjával, jó színvonalú előadásaival hírnevet vívott ki magának. Majd hosszantartó, kényszerű szünet után felújítására 1959-ben került sor, immár szocialista kulturális politika részeként. Július 25-én Erkel: Hunyadi László c. 5 c. operája indította meg a bemutatók hosszú sorait, s s máig az egyetemes és a magyar színpadi irodalom több mint 70 alkotása került közönség elé, összesen 382 előadásban, népszerű külföldi és hazai művészek tolmácsolásában. Most, a felújítás 25. évében várjuk a kétmilliomodik nézőt. Grafikai albumunkba szegedi grafikusok olyan alkotásait válogattuk, melyeknek ihletője a Dóm téri csillagtetős színház. Találunk közöttük díszletterveket, egy-egy előadás inspirálta megfogalmazásokat sokat éppúgy, mint teljesen áttételes, csupán a gondolat szülte műveket. De azonos a kiindulópont: a színház. A színház, amely történelmet idéz, gondolatokat ébreszt, magatartásformákat vizsgál és szórakoztat is.
18451.

Grafikai Album a Szegedi Szabadtéri Játékok kettős évfordulójára. 14 db fekete-fehér reprodukció található a mappában. A címlapon Kass János illusztrációja Madách: Az ember tragédiája c. művéhez színes rézkarc. Reprodukció: Hernádi Oszkár Petőfi Nyomda, Kecskemét, 1988. Papírmappa kis sérülésekkel. "Kettős évfordulót ünnepel a Szegedi Szabadtéri Játékok: 50 évvel ezelőtt, 1933. augusztus 26-án, Madách: Az ember tragédiája c. drámai költeményének Hont Ferenc rendezte előadásával született meg az intézmény, s rövid néhány év alatt egyre gazdagodó programjával, jó színvonalú előadásaival hírnevet vívott ki magának. Majd hosszantartó, kényszerű szünet után felújítására 1959-ben került sor, immár szocialista kulturális politika részeként. Július 25-én Erkel: Hunyadi László c. 5 c. operája indította meg a bemutatók hosszú sorait, s s máig az egyetemes és a magyar színpadi irodalom több mint 70 alkotása került közönség elé, összesen 382 előadásban, népszerű külföldi és hazai művészek tolmácsolásában. Most, a felújítás 25. évében várjuk a kétmilliomodik nézőt. Grafikai albumunkba szegedi grafikusok olyan alkotásait válogattuk, melyeknek ihletője a Dóm téri csillagtetős színház. Találunk közöttük díszletterveket, egy-egy előadás inspirálta megfogalmazásokat sokat éppúgy, mint teljesen áttételes, csupán a gondolat szülte műveket. De azonos a kiindulópont: a színház. A színház, amely történelmet idéz, gondolatokat ébreszt, magatartásformákat vizsgál és szórakoztat is."

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
3
Bolmányi,Ezüst,Jakuba,Laluja,Lipták: Vazby - Kötődések. Budapest, 1982. DEDIKÁLT példány! Kiadói kartonálásban
18452.

Bolmányi,Ezüst,Jakuba,Laluja,Lipták: Vazby - Kötődések. Budapest, 1982. DEDIKÁLT példány! Kiadói kartonálásban

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Matthias Arnold: Henri de Toulouse-Lautrec. 1864-1901. Az élet színháza. Ford.: Bor Ambrus. Köln, 1993., Taschen, (Kulturtrade.) Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18453.

Matthias Arnold: Henri de Toulouse-Lautrec. 1864-1901. Az élet színháza. Ford.: Bor Ambrus. Köln, 1993., Taschen, (Kulturtrade.) Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
1
Pallai Sándor: Ötvösművészet. Bp., 1970, Műszaki Könyvkiadó. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 2300 példányban.
18454.

Pallai Sándor: Ötvösművészet. Bp., 1970, Műszaki Könyvkiadó. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 2300 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
B. Petényi Judit - Káldi István: Orvos - és nővérszállók technológiai követelményei. Bp., 1971., Egészségügyi Minisztérium Szervezési, Tervezési- és Információs Központja, 52 p.+28 t. Kiadói papírkötés. Megjelent 350 példányban.
18455.

B. Petényi Judit - Káldi István: Orvos - és nővérszállók technológiai követelményei. Bp., 1971., Egészségügyi Minisztérium Szervezési, Tervezési- és Információs Központja, 52 p.+28 t. Kiadói papírkötés. Megjelent 350 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
0
Általános betegosztályok technológiai követelményei 1973. Bp., 1973., Egészségügyi Minisztérium Szervezési, Tervezési- és Információs Központja, 102 p.+59 t. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 350 példányban.
18456.

Általános betegosztályok technológiai követelményei 1973. Bp., 1973., Egészségügyi Minisztérium Szervezési, Tervezési- és Információs Központja, 102 p.+59 t. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 350 példányban.

 
Sold
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
1
1935 Mühlbeck Károly vidám fejlécei. Előszó: Herczeg Ferenc. Bp., 1935, Új Idők. Kiadói haránt-alakú fűzött papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a borítón kis szakadással.
18457.

1935 Mühlbeck Károly vidám fejlécei. Előszó: Herczeg Ferenc. Bp., 1935, Új Idők. Kiadói haránt-alakú fűzött papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a borítón kis szakadással.

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
5,95
EUR
,
6,47
USD
Number of bids:
0
Szendrői Jenő: Ipari épülettervezés. Bp., 1974., B.M.E. Ipari és Mezőgazdasági Épülettervezési Tanszék. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 600 példányban.
18458.

Szendrői Jenő: Ipari épülettervezés. Bp., 1974., B.M.E. Ipari és Mezőgazdasági Épülettervezési Tanszék. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 600 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Pintér Zoltán - Csabai István - Illyés Csaba: A történelmi Magyarország szépségei. Bewundernswertes im Historischen Ungarn. The Beauties of Historic Hungary. Kisújjszállás.,2008, Pannon-Literatúra. Magyar, német és angol nyelven. Csabai István és Illyés Csaba fotóival. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18459.

Pintér Zoltán - Csabai István - Illyés Csaba: A történelmi Magyarország szépségei. Bewundernswertes im Historischen Ungarn. The Beauties of Historic Hungary. Kisújjszállás.,2008, Pannon-Literatúra. Magyar, német és angol nyelven. Csabai István és Illyés Csaba fotóival. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
0
Barki Gergely: Berény Róbert. A magyar festészet mesterei - II. sorozat 5. köt. Bp., 2015, Kossuth - Magyar Nemzeti Galéria. Berényi Róbert műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
18460.

Barki Gergely: Berény Róbert. A magyar festészet mesterei - II. sorozat 5. köt. Bp., 2015, Kossuth - Magyar Nemzeti Galéria. Berényi Róbert műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
0
Rum Attila: Czigány Dezső. A magyar festészet mesterei - II. sorozat 6. köt. Bp., 2015, Kossuth - Magyar Nemzeti Galéria. Czigány Dezső műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
18461.

Rum Attila: Czigány Dezső. A magyar festészet mesterei - II. sorozat 6. köt. Bp., 2015, Kossuth - Magyar Nemzeti Galéria. Czigány Dezső műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
0
Boros Judit: Perlrott Csaba Vilmos. A magyar festészet mesterei - II. sorozat 12. köt. Bp., 2015, Kossuth - Magyar Nemzeti Galéria. Perlrott Csaba Vilmos műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
18462.

Boros Judit: Perlrott Csaba Vilmos. A magyar festészet mesterei - II. sorozat 12. köt. Bp., 2015, Kossuth - Magyar Nemzeti Galéria. Perlrott Csaba Vilmos műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Here you can follow the Hungarian philately items of the major auction in the live auction. You can also make bids here during the auction.
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment