Books: Religion

Number of items: 44

18014.

900 000 HUF
2 432,43
2 647,06
Torkos József: Új zengedező mennyei kar, az-az Régi és újonnan szereztetett, válogatott, isteni dítséreteket és lelki énekeket magában foglaló, szép rendbe vétetett gráduál, melly az Istennek ditséretire, az híveknek serkentésekre, és vigasztalásokra, egynéhány imádságokkal együtt ki-botsáttatott. Posonyban és Pesten, 1800. Landerer Mihálynál. 1014 [24] p. , 28 p. (Áhitatos imádságok) Hozzákötve: Szenczi Molnár Albert: Szent Dávid királynak, és prófétának száz ötven sóltári, A Francziai Nóták s Versek szerént Magyar Versekre fordíttattak s rendeltettek - - által. Posonyban, (én. 1780 körül) Landerer Mihály költségével. [4] 409 [7] , 48 p. (A mi Urunk Jézus Kristus Kén-szenvedésének Historiája...)  Korabeli, hiányos egészbőr kötésben. első borító és gerinc nélkül. Címlap kissé sérült.  Ritka evangélikus imakönyv
18015.

Torkos József: Új zengedező mennyei kar, az-az Régi és újonnan szereztetett, válogatott, isteni dítséreteket és lelki énekeket magában foglaló, szép rendbe vétetett gráduál, melly az Istennek ditséretire, az híveknek serkentésekre, és vigasztalásokra, egynéhány imádságokkal együtt ki-botsáttatott. Posonyban és Pesten, 1800. Landerer Mihálynál. 1014 [24] p. , 28 p. (Áhitatos imádságok) Hozzákötve: Szenczi Molnár Albert: Szent Dávid királynak, és prófétának száz ötven 'sóltári, A' Francziai Nóták 's Versek szerént Magyar Versekre fordíttattak 's rendeltettek - - által. Posonyban, (én. 1780 körül) Landerer Mihály költségével. [4] 409 [7] , 48 p. (A mi Urunk Jézus Kristus' Kén-szenvedésének Historiája...) Korabeli, hiányos egészbőr kötésben. első borító és gerinc nélkül. Címlap kissé sérült. Ritka evangélikus imakönyv

12 000 HUF
32,43
35,29
11
Szokoly Viktor: A pápák bűnei I-III. kötet. Mérgezések, mészárlásaik, orgyilkolásaik, vérfertőzéseik és fajtalanságaik. Pest, 1870, Szerzői kiadás,(Athenaeum Nyomda-ny.), V+116+88+208+172 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
18016.

8 000 HUF
Szunyogh X. Ferenc: Az ősegyház imádságos élete. A szerző által DEDIKÁLT példány. Keresztény Remekírók 16. köt. Bp., 1944., Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés.
18017.

5 000 HUF
Alexovics Basilius: Vasárnapi prédikátziók, mellyeket a pesti főplébánia templomában élő nyelvel mondott. Nyári rész. Pest, 1790, Patzko Ferentz. 426 p.+ LXXXV., Korabeli, aranyozott, félvászon kötésben, néhány lap foltos
18018.

Alexovics Basilius: Vasárnapi prédikátziók, mellyeket a' pesti főplébánia' templomában élő nyelvel mondott. Nyári rész. Pest, 1790, Patzko Ferentz. 426 p.+ LXXXV., Korabeli, aranyozott, félvászon kötésben, néhány lap foltos

6 000 HUF
18019.

10 000 HUF
27,03
29,41
[Aurelius Augustinus (354-430)]: Szent Ágoston vallomásai I-II. kötet. (I. kötet: I-V. könyv, II. kötet: VI-X. könyv.) Fordította és magyarázta: Balogh József. Parthenon Kétnyelvű Klasszikusai. Bp.,1943, Parthenon, (Franklin-ny.), 1 t.+XLI+211+3 p; 350+2 p. Első kiadás. Magyar és latin nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, az I. kötet szakadozott, hiányos papír védőborítóval, a II. kötet papír védőborítóján kis szakadásokkal. Számozott (172./1500, és 88./1500) példány.
18020.

5 000 HUF
Luther Márton: Házi kincstár. Dr. Luther Márton vasárnapi és ünnepi egyházi beszédei, minden rendü és rangu családok lelki épülésére. Evangyéliumi egyházi beszédek. Ford.: Zábrák DÉnes. Braunschweig és Pozsony, én., Stottmeister L és Tsa. Műintézete, 12+1040 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Javított gerincű aranyozott egészvászon-kötés, javított kötéssel az első néhány lapon kis szakadásokkal, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
18021.

5 000 HUF
18022.

2 800 HUF
7,57
8,24
Sujánszky Antal: Hit, Remény és Szeretet. Imakönyv mivelt keresztény katholikusok számára. Pest, [1863], Emich Gusztáv, 2 sztl. lev. (litografált címkép és címoldal) + 408 p. + 10 (részben színes) t. Korabeli dekoratív, aranyozott, fémveretes, kapcsos egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, a borító kissé sérült, kopottas, helyenként foltos lapokkal.
18023.

4 000 HUF
18024.

3 800 HUF
10,27
11,18
Horváth Konstantin: A Zsoltároskönyv magyarázata és fordítása. /Zirci könyvek V./ Zirc, 1935. Ciszterci Rend (Egyházmegyei Könyvny.) XII, 104, 380 p. Kiadói, illusztrált papírborítóban. Egészvászon védőborítóval
18025.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF