Books: Religion

Number of items: 44

A tengerentúli emigráns magyar katolikus egyházi közösségek története Észak- és Dél-Amerikában, valamint Ausztráliában. Összeáll.: Miklósházy Attila. Bp., 2008, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18038.

1 800 HUF
A papi méltóságról. Szemelvények Aranyszájú Szent János: A papságról, Szt. Ambrus: Az egyházi férfiak kötelességei c. művéből. Ford. Gulovits Andor és Meggyes Ede. Keresztény Remekírók 4. köt. Bp., 1944., Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés.
18039.

1 800 HUF
Prohászka Ottokár: Az elme útjain. Bölcseleti dolgozatok. Prohászka Ottokár összegyűjtött munkái XIV. köt. Bp., 1927, Szent István-Társulat, VII+(3)+311 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel.
18040.

1 800 HUF
Vécsy László: Peregyesség az egyházjogban. Eger, 1944., Szent János-ny. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, sérült, kissé foltos gerinccel.
18041.

1 000 HUF
László Ákos: A Ferences Iskola természetbölcseleti problémái. Gyöngyösi Ferences Könyvek 1. sz. Gyöngyös, 1942.,(Vác, Kapisztrány.) Kiadói papírkötés.
18042.

1 600 HUF
Galla Ferenc: Lorántfy Zsuzsanna és a katolicizmus. Bp., 1944,(Vác,Kapisztrán-ny.), 14 p. Kiadói papírkötés, az utolsó lapon bejegyzéssel, a gerincen javítással.
18043.

1 600 HUF
1933 Pillmann Alfonz: A csobánkai Mária-kutacska kegyhely rövid története, az ott történt csodálatos gyógyulások részleges leírásával. Összegyűjtötte: - - plébános. Szentkuti Kápolna Építőbizottság, 4 sztl. lev.
18044.

1 600 HUF
1887 Kalauz a népiskolai nevelő-oktatás terén. Katholikus paedagogiai folyóirat. I. évfolyam. Szerk.: Regéczy József. Nagyszombat, 1887., Horovitz Adolf, 4+288 p. Korabeli kopott félvászon-kötés, sérült gerinccel, jegyzetekkel, intézményi bélyegzésekkel és névbélyegzéssel.
18045.

1 000 HUF
18046.

1 200 HUF
Sri Vallabhacarya: Charming Krishna. Paintings dreamed by Rozalia Radhika Priya. Delhi, é.n., B.R. Publishing Corporation. Czeglédi Rozália (Rozalia Radhika Priya) miniatűr festményeinek reprodukcióival. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, belső kötéstáblán 2db fekete-fehér beragasztott fotóval, egyike egy kiállítási enteriőr, mindkettőn feltehetően magas rangú indiai állami és vallási vezetőkkel, borító hátoldalán apró sérüléssel.
18047.

1 800 HUF
A párizsi hóráskönyv. Bp., 1985, Helikon. Facsimile kiadás, kísérőtanulmánnyal. Számozott (3847.) példány. Kiadói bársony-kötés fém veretekkel, kiadói kissé sérült kartontokban.
18048.

1 000 HUF
18049.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF