Books: History

Number of items: 129

18172.

50 000 HUF
135,14
147,06
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Elsp kiadás (1-3 kötet). Új dolgozat (4-6. kötet). Korabeli, kétféle aranyozott félvászon-kötés, jó állapotban
18173.

30 000 HUF
81,08
88,24
- Rózsa György: Régi magyar csataképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum, 11 p.+XXVII t. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés.
18174.

2 800 HUF
7,57
8,24
14
18175.

20 000 HUF
54,05
58,82
A Magyar Nemzeti Múzeum multja és jelene. Alapításának századik évfordulója alkalmából írták a Magyar Nemzeti Múzeum tisztviselői. Bp., 1902, Hornyánszky, XL+384 p.+9 t. Szövegközi és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, néhány lap kissé foltos, a címkép kijár, egyébként jó állapotban. Ritka!
18176.

16 000 HUF
43,24
47,06
18177.

8 000 HUF
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harcának története 1848-1849-ben. I-III. kötet. Bp.,(1871)-1872,Ráth Mór, VIII+535+4+539+IV+532 p. Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban
18178.

15 000 HUF
40,54
44,12
Walzel Kelemen: Kormányzónk. Bp., 1938, Dr. Vajna György és Társa. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
18179.

15 000 HUF
40,54
44,12
18180.

15 000 HUF
40,54
44,12
Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál 1621-1679. Bp., 1887. félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
18181.

10 000 HUF
27,03
29,41
A Veszprémi Püspökség Római Oklevéltára - Monumenta Romana Episcopatus Vesprimiensis. IV. Kötet 1492-1526. Bp., 1907. Franklin. Aranyozott címeres egész pergamen kötésben. selyemmel bevont előzéklapokkal (foszlások), aranyozott lapszélekkel. Jó állapotban.
18182.

10 000 HUF
27,03
29,41
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozott (132./170) és a szerző által ALÁÍRT példány.
18183.

9 000 HUF
24,32
26,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF