Books: History

Number of items: 129

Károlyi Mihály: Egy egész világ ellen I. köt.: Harcom a békéért. München, 1923, Verlag für Kulturpolitik, 498+IX p. Unicus! Első magyar nyelvű, emigrációs kiadás. Átkötött álbordás aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, benne: Istokovits Kálmán (1898-1990): Dr. Diósszilágyi Sámuel könyve, klisé, papír, jelzett a dúcon, 8,5x10,5 cm.  Diósszilágyi Sámuel (1882-1963) belgyógyász, tüdőgyógyász, makói kórházi főorvos.
18196.

5 000 HUF
18197.

5 000 HUF
18198.

5 000 HUF
Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I-II. kötet. Szerk.: Vida István. I. köt.: Az ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja. 1944-1945.; II. köt.: Az 1945. évi Nemzetgyűlés almanachja 1945-1947. Bp.,1994-1999, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötés és kiadói kissé kopott, kissé sérült egészműbőr-kötés.
18199.

5 000 HUF
A magyar országgyűlés 1848/49-ben. Szerk.: Szabad György. [Bp., 1998.], KIT Képzőművészeti Kiadó. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötésben.
18200.

5 000 HUF
Pólya Tibor: A nagy zarándok út. ~ ~ rajzai. Számozott (82/?), aláírt példány. [Budapest, 1929.] Hellas ny. 135 p. A New York-i Kossuth-szobor 1928. március 15-i leleplezésére népes küldöttség utazott Magyarországról. A látogatás emlékére adták ki ezt az albumot. Kiadói, kopott egészvászon kötésben
18201.

5 000 HUF
Széchenyi Kinga: Megbélyegezettek. A kitelepítések tragédiája. Pomáz, 2008., Kráter. Kiadói kartonált papírkötés.
18202.

6 000 HUF
18203.

5 000 HUF
Széchényi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942., Athenaeum. Fekete-fehér képtáblákkal és szövegközti illusztrációkkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben szép állapotban
18204.

4 000 HUF
Fraknói Vilmos: A Hunyadiak és a Jagellók kora (1440-1526). A Magyar Nemzet Története IV. köt. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896, Athenaeum. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal, kihajtható mellékletekkel (facsimile kéziratok, dokumentumok, stb.) Kiadói díszes, aranyozott, dombornyomott félbőr-kötés, Gottermayer-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, részben sérült mellékletekkel. Tulajdonosi névbejegyzéssel: Beregi Nándor (móri tanító, a Tanácsköztársaság idején direktóriumi tag, 1944-ben Auschwitzban a holokauszt áldozata lett).
18205.

4 000 HUF
Czakó Elemér: Széchenyi. A legnagyobb és leghívebb magyar. Bp., 1941, Budapest Székesfőváros, 253 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban
18206.

4 000 HUF
Weber György: A világtörténet tankönyve. Tekintettel a miveltségre, irodalomra, és vallásra. I. köt.: Az ó világ története. Pest, 1865, Heckenast Gusztáv, 4+501+3 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal,későbbi possesosri bejegyzésekkel.
18207.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF