Sports awards and sports commemorative medals

Number of items: 159

1957. XX. Ker. Ált. Isk. Bajnokság kétoldalas fém díjérem mellszalagon. Az érmen a Kossuth-címer található meg. (50mm) T:2
31890.

1957. "XX. Ker. Ált. Isk. Bajnokság" kétoldalas fém díjérem mellszalagon. Az érmen a Kossuth-címer található meg. (50mm) T:2

1 200 HUF
~1960-1970. Edzett ifjúságért egyoldalas fém emlékérem hátoldalán két rögzítőlyukkal (125mm) T:1-
31891.

~1960-1970. "Edzett ifjúságért" egyoldalas fém emlékérem hátoldalán két rögzítőlyukkal (125mm) T:1-

2 000 HUF
~1960. Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója aranyozott, zománcozott fém jelvény eredeti tokban T:1
31892.

~1960. "Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója" aranyozott, zománcozott fém jelvény eredeti tokban T:1

2 000 HUF
~1960. Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója aranyozott, zománcozott fém jelvény eredeti tokban T:1-
31893.

2 000 HUF
1962. Balatoni sportversenyek emlékérme / Keszthely 1962 kétoldalas fém emlékérme (60mm) T:2
31894.

1962. "Balatoni sportversenyek emlékérme / Keszthely 1962" kétoldalas fém emlékérme (60mm) T:2

1 200 HUF
1962. GH(eorgiu). DEJ HAJÓGYÁR VASAS SPORTKÖR - EMLÉKÜL 1962 Br érem (78mm) és MÁTYÁS TIBOR SPORTTÁRSNAK EREDMÉNYES MUNKÁJÁÉRT feliratú Br lemezplakett (81x20mm) fa talapzaton (108x170x26mm) T:2-
31895.

800 HUF
1963. Coupe de lEurope Centrale / Finaliste - 1963 (Közép-európai Kupa / Döntős 1963) peremén jelzett Ag díjérem az öt résztvevő ország zománcozott címerével, eredeti tokban (12,90g/0.935/31mm). A Közép-európai Kupában öt ország klubcsapatai vettek részt, ezek Magyarország, Jugoszlávia, Ausztria, Olaszország és Csehszlovákia voltak. 1963-ban magyar, sőt, budapesti házidöntőt rendeztek, hiszen az MTK és a Vasas csapott össze a fináléban, amely akkor még oda-visszavágós volt. Mindkét találkozót a Népstadionban rendezték. Az első mérkőzésre 1963. június 26-án került sor az MTK pályaválasztásával, 25000 néző előtt. A kék-fehérek 2-1-re verték meg a címvédő Vasast, Nagy István és Kuti István góljaival, amelyekre csak Machos Ferenc tudott válaszolni. Az angyalföldiek pályaválasztásával július 3-án, 30000 néző előtt 1-1-es döntetlen született, Kuti István góljával szerzett vezetést az MTK, a Vasas pedig Machos találatával egyenlített, de összesítésben 3-2-es vereséget szenvedett a kék-fehérektől. A Vasas egyébként összesen hat alkalommal hódította el a trófeát, ezzel pedig a kupasorozat történetének legsikeresebb klubja, míg az MTK két aranyérmet ünnepelhetett. A sorozat 1992-ben megszűnt. T:1 patina 1963. Coupe de lEurope Centrale / Finaliste - 1963 (Central European Cup / Final 1963) Ag award medal, marked on the edge, with the enamelled coats of arms of the five participating countries, in original case (12,90g/0.935/31mm). Club teams from five countries participated in the Central European Cup, these were Hungary, Yugoslavia, Austria, Italy and Czechoslovakia. In 1963, a Hungarian home final was arranged, MTK and Vasas faced each other in the final, which was still a back-and-forth match. Both meetings were held at the Népstadion. The first match took place on June 26, 1963, in front of 25,000 spectators. The MTK beated the champion Vasas to 2-1 with goals from István Nagy and István Kuti, to which only Ferenc Machos could answer. The Vasas and the MTK played the second match at July 3rd, which resulted in a 1-1 draw, in front of 30000 spectators. MTK took the lead with a goal by István Kuti, and Vasas equalized with a goal from Machos, but they lost 3-2 on aggregate. By the way, Vasas won the trophy a total of six times, making it the most successful club in the history of the cup series, while MTK won the trophy twice. The series ended in 1992 C:UNC patina
31896.

1963. "Coupe de l'Europe Centrale / Finaliste - 1963 (Közép-európai Kupa / Döntős 1963)" peremén jelzett Ag díjérem az öt résztvevő ország zománcozott címerével, eredeti tokban (12,90g/0.935/31mm). A Közép-európai Kupában öt ország klubcsapatai vettek részt, ezek Magyarország, Jugoszlávia, Ausztria, Olaszország és Csehszlovákia voltak. 1963-ban magyar, sőt, budapesti házidöntőt rendeztek, hiszen az MTK és a Vasas csapott össze a fináléban, amely akkor még oda-visszavágós volt. Mindkét találkozót a Népstadionban rendezték. Az első mérkőzésre 1963. június 26-án került sor az MTK pályaválasztásával, 25000 néző előtt. A kék-fehérek 2-1-re verték meg a címvédő Vasast, Nagy István és Kuti István góljaival, amelyekre csak Machos Ferenc tudott válaszolni. Az angyalföldiek pályaválasztásával július 3-án, 30000 néző előtt 1-1-es döntetlen született, Kuti István góljával szerzett vezetést az MTK, a Vasas pedig Machos találatával egyenlített, de összesítésben 3-2-es vereséget szenvedett a kék-fehérektől. A Vasas egyébként összesen hat alkalommal hódította el a trófeát, ezzel pedig a kupasorozat történetének legsikeresebb klubja, míg az MTK két aranyérmet ünnepelhetett. A sorozat 1992-ben megszűnt. T:1 patina 1963. "Coupe de l'Europe Centrale / Finaliste - 1963 (Central European Cup / Final 1963)" Ag award medal, marked on the edge, with the enamelled coats of arms of the five participating countries, in original case (12,90g/0.935/31mm). Club teams from five countries participated in the Central European Cup, these were Hungary, Yugoslavia, Austria, Italy and Czechoslovakia. In 1963, a Hungarian home final was arranged, MTK and Vasas faced each other in the final, which was still a back-and-forth match. Both meetings were held at the Népstadion. The first match took place on June 26, 1963, in front of 25,000 spectators. The MTK beated the champion Vasas to 2-1 with goals from István Nagy and István Kuti, to which only Ferenc Machos could answer. The Vasas and the MTK played the second match at July 3rd, which resulted in a 1-1 draw, in front of 30000 spectators. MTK took the lead with a goal by István Kuti, and Vasas equalized with a goal from Machos, but they lost 3-2 on aggregate. By the way, Vasas won the trophy a total of six times, making it the most successful club in the history of the cup series, while MTK won the trophy twice. The series ended in 1992 C:UNC patina

80 000 HUF
216,22
235,29
1964. Tokyo Olimpia aranyozott és zománcozott jelvény eredeti, a Vasas Sport Club színeit viselő dísztokban (34x33mm) T:AU Hungary 1964. Tokyo Olympics gold plated and enamelled badge, in original display case with the colors of the Vasas Sport Club (34x33mm) C:AU
31897.

1964. "Tokyo Olimpia" aranyozott és zománcozott jelvény eredeti, a Vasas Sport Club színeit viselő dísztokban (34x33mm) T:AU Hungary 1964. "Tokyo Olympics" gold plated and enamelled badge, in original display case with the colors of the Vasas Sport Club (34x33mm) C:AU

10 000 HUF
27,03
29,41
1965. Magyar Népköztársaság Bajnokságai - 1965 - Kajak kétoldalas bronz díjjelvény eredeti tokban T:1-
31898.

1 400 HUF
~1970. Budapesti Honvéd SE zománcozott fém jelvény + Csehszlovákia DN Dukla Praha zománcozott fém jelvény + Spartak Stalingrad Praha zománcozott fém jelvény + Lengyelország Cracovia Kraków zománcozott fém jelvény T:1-,2
31899.

~1970. "Budapesti Honvéd SE" zománcozott fém jelvény + Csehszlovákia DN "Dukla Praha" zománcozott fém jelvény + "Spartak Stalingrad Praha" zománcozott fém jelvény + Lengyelország "Cracovia Kraków" zománcozott fém jelvény T:1-,2

2 000 HUF
~1970-1980. Meisseni Bornapok kétoldalas Meissen kerámia emlékérem, felül akasztólyukkal (36mm) T:1- ~1970-1980. Wine Festival Meissen two-sided ceramic commemorative medallion (36mm) C:AU
31900.

1 000 HUF
~1970. Spartacus - 15 éves kiváló sportmunkáért bronz plakett, zománcozott címeres rátéttel, eredeti dísztokban (65x108mm) T:1-
31901.

~1970. "Spartacus - 15 éves kiváló sportmunkáért" bronz plakett, zománcozott címeres rátéttel, eredeti dísztokban (65x108mm) T:1-

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF