Books: Architecture, Art

Number of items: 318

Csáky és szobrászata. Bor Pál négy tanulmányával, Csáky önéletrajzával. Tizenkilenc képpel. Bp. 1926. Amicus. 36 l. Lapszámozáson belül 8 kétoldalas táblával, Csáky József szobrászművész műveinek reprodukcióival. Kiadói elvált papírborítóban, hátsó borító hiányzik, helyenként foltos lapokkal és lapszéli szakadásokkal.
17054.

11 000 HUF
29,73
32,35
Mildred Jackson OBrien: The rug and carpet book. New York,1946.,M. Barrows and Company Inc., 166 p.+10 (fekete-fehér fotók) t. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, javított címlappal, jó állapotban. Pfannl Egon (1911-1973) építész, grafikus névbélyegzőjével és saját kezű névbejegyzésével. Szőnyegbecsüs szakkönyv.
17055.

Mildred Jackson O'Brien: The rug and carpet book. New York,1946.,M. Barrows and Company Inc., 166 p.+10 (fekete-fehér fotók) t. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, javított címlappal, jó állapotban. Pfannl Egon (1911-1973) építész, grafikus névbélyegzőjével és saját kezű névbejegyzésével. Szőnyegbecsüs szakkönyv.

9 000 HUF
24,32
26,47
Raymond Charmet: Dictionnaire de lart contemporain. Les dictionnaires de lhomme du XX siécle. A szerző, Raymond Charmet (1904 - 1973) festő, műkritikus által Dévényi Iván (1929-1977) művészeti író, műkritikus, műgyűjtő részére DEDIKÁLT példány. Paris,1964,Larousse. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17056.

10 000 HUF
27,03
29,41
17057.

9 000 HUF
24,32
26,47
17058.

3 000 HUF
10
Kulinyi József: A budapesti szobafestők-, mázolók-, fényezők-, cég-, és címfestők-, aranyozók ipartestületének ötven éve (1886-1936). A szerző és az ipartestület elnöke által ALÁÍRT példány. Bp., 1936. Szerzői, 371 p. Benne Irredenta Hiszekegy ima. Javított kiadói papírborítóval
17059.

7 000 HUF
18,92
20,59
Moholy-Nagy & André Kertész. Modernizmus 2. 1917-1960. Szerk.: Baranyai Judit, Erdész László, Makláry Kálmán. Moholy-Nagy László és André Kertész munkáival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
17060.

6 000 HUF
Steinhoffer Károly: A könyv története. II. a könyv történeti fejlődése. Bp., 1916. Lampel. Gárdos Albert vezérigazgatónak DEDIKÁLT példány. Kiadói egészvászon kötésben. A mádosik kötet borítója kissé sérült
17061.

8 000 HUF
Wehner Tibor: Haraszty István. Hungart, 2014. Kiadói kartonált kötésben. Szép állapotban.   Haraszty István (1934-2022) mobilszobrai és újabban készülő mozdulatlan, de esetenként megmozdítható síkplasztikái egyaránt a konstruktív-geometrikus stílusáramlatba illeszthetők. Ugyanakkor a formateremtés leleményességét tükröző, játékos alkotások, amelyek éppúgy nem mellőzik a humort, az iróniát vagy a dekorativitást, mint a példázatszerű tartalmi utalásokat.
17062.

7 500 HUF
20,27
22,06
Kiss László: Ezüst- és porcelánjelzések. Silver und Porzellan Marken. Ford.: Bokros Géza. Bratislava/Pozsony, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17063.

6 000 HUF
Voit Pál: Az egri főszékesegyház. Eger, 1934, Egri Keresztény Sajtószövetkezet Könyvkereskedése, 103+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel. A szerző, Voit Pál (1909-1988) művészettörténész által DEDIKÁLT példány.
17064.

6 000 HUF
17065.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF