Books: Architecture, Art

Number of items: 318

Passuth Krisztina: Avantgarde kapcsolatok Prágától Bukarestig. 1907-1930. Bp., 1998, Balassi Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
17042.

9 000 HUF
24,32
26,47
A magyar történeti ötvösmű-kiállítás lajstroma. Megnyittatott 1884. év február hó 17-én. Bp., 1884., Franklin, 4+VIII+108+180+174+2+120+56 p.+XXXII t. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerinc sarkain kis sérülésekkel, szétvált, sérült kötéssel. egy lapon bejegyzéssel.
17043.

8 000 HUF
Csorba, Csilla: Magyar fotográfusnők. Bp., 2001., Enciklopédia. Benne Zinner Erzsébet, Rosie Ney, Kálmán Kata, Aczél Márta, Nora Dumas, Besnyő Éva, Sugár Kata, Langer Klára, Ergy Landau, Blüh Irén, Kárász Judit, Bergmann Teréz, Máté Olga, Vadas Jolán, Laub Juci, Izabella főhercegnő, Gaiduschek Erzsi, Werner Irén,Révai Ilka, Rogi André, Miklós Jutka, Wachter Klára, Wellesz Ella, Reismann Marian, Csillag Erzsi, Barta Éva fotográfusnők fotóival gazdagon illusztrált. Rendkívül izgalmas munka. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.  A felelős szerkesztő, és kiadó, F. Almási Éva ( 1955-) könyvkiadó, szerkesztő, lexikográfus által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
17044.

8 000 HUF
Domján József: Hunyadi János. - - fametszetei. Bp., 1956, Képzőművészeti Alap, (4) p.+10 t. (Komplett!) Kiadói papírmappában, a mappa kissé sérült, a táblák sértetlenek.
17045.

8 000 HUF
Magyar Papírművészeti Társaság 1996-2006. A társaság tíz éve képekben és szövegben. Bp., 2006, Magyar Papírművészeti Társaság. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói spirálfűzéses papírkötés. Megjelent 250 példányban.
17046.

8 000 HUF
The Sleeping Beauty and Other Fairy Tales from the Old French. Illustrator: Edmund Dulac. London, Hodder & Stoughton. Aranyozott egészbőr kötésben. Kevés kopással. kis sérüléssel a gerincen ca 1900
17047.

8 000 HUF
15
Bölcsődék Országos Módszertani Intézete tervpályázati gyűjtemény. Készült az Egészségügyi Minisztérium megbízásából és közreműködésével a BME Középülettervezési Tanszékén 1971. BOMI - Tervpályázat 1969. Bp., 1971., BME Középülettervezési Tanszéke. Gazdag képanyaggal, ábrákkal, képekkel illusztrált. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés.
17048.

6 500 HUF
17,57
19,12
1905 Jahrbuch für Photographie und Reproduktionstechnik für das Jahr 1905. Unter Mitwirkung hervorragender Fachmänner hrsg. von Hofrath Dr. Josef Marie Eder, ... Neunzehnter Jahrgang. Halle a. S., 1901, Wilhelm Knapp,A-Q+VIII+571+1+64 p.+26+1 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal. Korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült gerinccel, foltos lapokkal.  Dr.Südy Ernő (1882-1973) békécsabai gyógyszerész szecessziós ex libris-szével (Békéscsaba, Tevan-ny.) és névbejegyzésével.
17049.

3 000 HUF
Előregyártott ipari mezőgazdasági közösségi épületszerkezetek. É. M. Betonelemgyártó Vállalat 1966. Bp., 1965., É. M. Építésügyi Dokumentációs Iroda. Fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói spirálkötés. Megjelent 400 példányban.
17050.

14 000 HUF
37,84
41,18
Cs. Sebestyén, Károly: A székelyház eredete. Die Herkunft des Székler-Hauses. Néprajzi Múzeum, füzetei 6. Különlenyomat a Néprajzi Értesítő 1941. évfolyamából. Bp., 1941., Néprajzi Múzeum,(Karcag, Kertész József-ny.), 55 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti rajzokkal és 6 térképpel illusztrált. Kiadói papírkötés, néhány lapon ceruzás bejelölésekkel.
17051.

10 000 HUF
27,03
29,41
17052.

12 000 HUF
32,43
35,29
Ronald Searle: Secret Sketchbook. The Back Streets of Hamburg. London,1970., Weidenfeld and Nicholson. Gazdag erotikus képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, karcos, kissé szakadt borítóval.
17053.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF