Kolozsváry Marianna: Modern magyar művészet a Kolozsváry-gyűjteményben. Modern Hungarian Art in the Kolozsváry-Collection. Moderne ungarische Kunst in der Kolozsváry - Sammlung. Bp., 1998., Kolozsváry Gyűjtemény Alapítvány - Műcsarnok, 331+4 p. Magyar, angol, német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte: Anna Margit, Barcsay Jenő, Bálint Endre, Borsos Miklós, Deim Pál, Egry József, Farkas István, Gulácsy Lajos, El Kazovszkij, Keserü Ilona, Kondor Béla, Korniss Dezső, Nagy István, Nádler István, Ország Lili, Schaár Erzsébet, Szőnyi István, Vajda Lajos és mások műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen és a hátsó borítón kis sérüléssel. Rendkívül ritka!
Karl Pallauf: Josef Floch. Leben und Werk. 1894-1977. [Oeuvre-Katalog.] Wien, 2000, Österreichischer Kunst- und Kulturverlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban./
In German language. With lot of pictures. Linen-binding, in paper cover.
Neue Sensibilität. Ungarische Malerei der 80er Jahre.
Galerie der Stadt Esslingen Villa Merkel 23. Januar bis 1. März 1987. Ausstellungskonzeption: Lóránd Hegyi und Alexander Tolnay. [Összefoglaló munka a korszak legkiválóbb festőművészeiről.] Stuttgart, 1987., Galerie der Stadt Esslingen - Beatrix Wilhelm. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kissé sérült bontatlan zsugorfóliában.
Hegyi, Loránd: István Nádler. Ein malerische Oeuvre in Ungarn. Bozen, 1999., AER. Német nyelven. Gazdag képanyaggal, közte Nádler István munkáival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
A szerző, Hegyi Lóránd (1954-) művészettörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.