Historical documents, manuscripts

Number of items: 134

14162.

1 000 HUF
134 Pándy Kálmán (1868-1945) orvos, ideggyógyász, elmeorvos.autográf levele
14163.

1 000 HUF
1935 Bp., Lázár Andor (1882-1971), a Gömbös- és a Darányi-kormány igazságügy-miniszterének autográf aláírása és bélyegzője Dr. Bary Zoltán ügyész részére szóló kinevezésen
14164.

4 800 HUF
12,97
14,12
1936 Berlini Olimpia. Az olimpiai falu magyar sportolói részére adott üdvözlő nyomtatvány magyar nyelven. Kissé foltos, korabeli üvegezett keretben. Ritkaság! / Berlin Ollympic Games greeting for the Hungarian sportsmen in Hungarian. With some stains in vintage glazed frame. 24x34 cm
14165.

50 000 HUF
135,14
147,06
1936 Bp., Baross Szövetség Országos Idegenforgalmi és Fürdőügyi Főcsoportjának fejléces, gépelt levele Hunyady Ferenc kormányfőtanácsos, országgyűlési képviselő részére, kisebb lapszéli szakadásokkal
14166.

1 800 HUF
1936 Székelyhidi Ferenc (1885-1954) operaénekes autográf levele
14167.

1 600 HUF
1938 Ranódy László (1919-1983) Kossuth díjas filmrendező, forgatókönyvíró Orsz. M. Kir. Színművészeti Akadémiai igazolványa (leckekönyve) valamint jogi egyetemi leckekönyve mindekttőben fényképével
14168.

7 000 HUF
18,92
20,59
cca 1940-1947 Goldmark Péter Károly (1906-1977) a színes televízió magyar származású feltalálójával kapcsolatos dokumentumok és fotók tétele, 5 db sajtófotó, 15 db újságkivágás és egyéb dokumentum, közte magyar és külföldi lapok, a fotók mérete: 18x23 cm
14169.

4 800 HUF
12,97
14,12
1941 Erdély térképe, tervezte és rajzolta: Kogutowicz Manó, az 1940-ben megállapított új határokkal. 1 : 900.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., 61,5x49 cm + A kassai leventék erdélyi útja, a Kassa tjv-i és járási levente parancsnokság 3 oldalas gépirata, rajta az utazáson résztvevő ifj. Ruttkay György (Ruttkay György (1898-1974) festőművész fia) aláírásával. A térkép borítójához ragasztva (a borító szétvált, így a térképtől különálló).
14170.

4 000 HUF
11
1941. október, ifj. Ruttkay György, a kassai II. Rákóczi Ferenc középfokú gazdasági tanintézet tanulójának (Ruttkay György (1898-1974) festőművész fia) kézzel írt beszámolója / naplója, a kassai leventék csoportjával Erdélybe tett útjáról (Zágonba, Mikes Kelemen szülőfalujába). Teljes, részletes beszámoló, 28 számozott oldal + 2 sztl. lev. A lapokon helyenként sérülésekkel, foltokkal.
14171.

3 000 HUF
cca 1942-1945 R[uttkayné] Nyíri Lili (1909-1996) szobrászművész, Ruttkay György (1898-1974) festőművész feleségének saját kezű feljegyzései a II. világháború idejéből: ,,Menekülésünk 11ik napján kezdem naplóm irását ... Naplótöredék 56 kézzel beírt oldalon, sérült kötésű füzetben.
14172.

cca 1942-1945 R[uttkayné] Nyíri Lili (1909-1996) szobrászművész, Ruttkay György (1898-1974) festőművész feleségének saját kezű feljegyzései a II. világháború idejéből: ,,Menekülésünk 11ik napján kezdem naplóm irását ..." Naplótöredék 56 kézzel beírt oldalon, sérült kötésű füzetben.

3 000 HUF
39
1944-45 Bocsotapuszta (Zala) heti gazdasági számadás (napló heti bontásban), számos érdekes kézzel írt bejegyzéssel, harántalakú, félvászon kötésben. 35x50 cm
14173.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF