Mécs László (1895-1978) költő, szerzetes verseinek gépiratai, összesen 79 vers, közte 24, ami nem jelent meg eddig. + egy kéziratos vers. Vegyes állapotban, mappában. + Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, sérült állapotban, helyenként foltos, az előzéklap kijár, az utolsó két lap kiszakadt. A belső kötéstáblán Mécs László által aláírt, számozott ex libris-szel.
Udvardy Miklós (1882-1952) miniszteri tanácsos, újságíró írásai, gép- és kéziratok, főként politikai témában (beszédek, cikkek, vázlatok), egy feleségétől származó írás, stb., össz. 12 db. Vegyes állapotban, iratgyűjtő mappákban.
Napkeltétől napnyugtáig. Kozák Mariann visszaemlékezése (1937-2007). H.n., (2008), k.n., 128 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés. A könyv végén betűzve/ragasztva Kozák Mariann részére szóló meghívó, számlák, IBUSZ utazási jegyek, stb.
Szentgróthi Borsos Béla (1913-1991) építészmérnök, művészettörténész, egyetemi tanár, kézirata: A Kárpátmedence 16-18. századi porszarui, benne számos javítással, korrekcióval, aláírás nélkül, 6 sztl. lev. + 1979 Kárpátvidéki lőporszaruk kiállítási prospektus
Merényi László: Hadimunkások mozgalmai Magyarországon az első világháború végén (1917. november - 1918. október). Gépirat, fűzés nélkül, tollal írt javításokkal, jegyzetekkel, 39+VII p.