1982.I.16 Keresztury Dezső (1904-1996) író, költő, korábbi politikus autográf verses sorai Bódi Marának, a Tihanyi apátságot ábrázoló képeslapon, Balatonfüredi bélyegzővel: "Halhatalan nem lesz azért se ő, se én (...)". Keresztury Dezső autográf aláírásával.
1984 Daliás idők c. rajzfilm / festményfilm (r: Gémes József) Eredeti rajzgyűjtemény a gyártás folyamatából. Sok száz rajz figurákról, járművekről, hátterekről, nagyrészt ceruza, pausz, és a film plakátja. Magyar animációtörténeti kuriózum!
A Daliás idők Arany János Toldi című elbeszélő költeménye alapján különleges festményanimációs technikával készült a Pannónia Filmstúdió gyártásában. Műfaja zenés történelmi film. A Daliás idők két verzióban készült el: az eredeti terv szerint a filmhez nem íródott kísérőszöveg, csupán a festett képek és egy szimfonikus zenekar által előadott kísérőzene kombinációjával adta volna elő a Toldi-trilógiában megírt eseménysort. Azonban, hogy a nagyközönség számára könnyebben érthető legyen, forgalmazási megfontolásokból a filmhez utólag készült egy cselekményt összefoglaló prózai narráció, amelyet az idős Toldi szájából hallunk, Szabó Gyula hangján. A film zeneszerzője Decsényi János volt, akinek ez volt az egyetlen animációhoz írt filmzenéje. A rajzok a 19. század végi magyar festészet historizáló képeinek patinás stílusát és a romantikus naturalizmus színkultúráját viselik magukon. A képek főként Markó Károly, Benczúr Gyula, Paál László, Madarász Viktor, Mednyánszky László és Fényes Adolf festményeinek világát idézik
1992 Gordon Zsuzsa (1929-2015) kétszeres Jászai Mari-díjas magyar színésznő levele Demszky Gáborhoz (1952-), 1990-2010 Budapest főpolgármesteréhez egészségüggyel kapcsolatos panaszaival. Egy gépelt oldal, Gordon Zsuzsa autográf aláírásával, lapszéli apró sérüléssel. + Váradi István (1930-1999) főorvos, Gordon Zsuzsa férje búcsúbeszédének gépiratos változata, fejléces papíron. Feltehetően ez kapcsolódik a fenti Gordon Zsuzsa által Demszky Gábornak küldött levélhez + 1 db Gordon Zsuzsáról készült képeslap + 1 db Fürge Ujjak folyóirat
1994 Titkos telefonkönyv, ideiglenes munkapéldány (belügyminisztérium vezetői, szervei, hivatalok). Összeáll.: ORFK Gazdasági és Informatikai Főigazgatóság Híradástechnikai Szolgálat. (8)+138 p. Eredeti műbőr-kötésben, sérült fűzéssel, a könyvtest nagy része kijár.
2000 Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész saját kézzel írt levele, valamint felesége Losonci Lilla (1930-) festőművész kiállítási meghívói, 5 db, közte 1 db DEDIKÁLT is.
2019 Vitéz Detre Gyula László (?-2021), a Vitézi Rend kanadai országos törzskapitánya, Szálasi Ferenc volt testőrfőhadnagyának autográf aláírása emléklapon
Apáti Abkarovics Béla (1888-1957): Tanulmány. Ceruza, papír, jelzés nélkül. Kissé foltos és sérült. 10x14 cm. Apáti Abkarovics Béla festőművész részére szóló levél hátoldalán (Munkácsi Kereskedelmi Banktól), fejléces papíron, kissé sérült és kissé foltos, hajtásnyommal, 29x20,5 cm
Dr. Stefanovits Pál (1920-2016) vegyészmérnök, talajtanász, egyetemi tanár, az MTA tagjának papírhagyatéka: munkájához kapcsolódó térképek, iratok, mappában.