Books: History

Number of items: 142

Arató Endre: A magyarországi nemzetiségek nemzeti ideológiája. Sajtó alá rendezte, az Utószót és a Források és irodalom c. fejezetet írta: Niederhauser Emil. Bp., 1983, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű jegyzeteivel jegyzetlapokon.
16509.

2 000 HUF
Nick McCarty: Nagy Sándor: Egy hős életének igaz története. Bp., 2004., Egmont. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés,
16510.

2 000 HUF
Régészeti kutatások Magyarországon 2007. Archaeologial investigations in Hungary 2007. Szerk.: Kisfaludi Júlia. Bp., 2008., Kulturális Örökségvédelmi Hivatal - Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér képanyaggal, térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
16511.

2 000 HUF
17
Hitel. Kolozsvár 1935-1944. I-II. köt. Válog., a bevezető tanulmányt írta és a repertóriumot összeállította Záhony Éva. Bp., 1991, Bethlen Gábor. Kiadói kartonált papírkötésben
16512.

2 000 HUF
Koltay Gábor: Velünk élő Trianon. Egy film története. Bp.,2005,Szabad Tér. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.
16513.

2 000 HUF
A szabadságharc hétköznapi tanúi. 1848-1849-es naplók. Szerk.: Nyulásziné Straub Éva. Magyar Sorsfordulók. Bp., 1998, A Jövő Nemzedékéért Alapítvány. Kiadói műbőr-kötés.
16514.

2 400 HUF
Thuróczy János: A magyarok krónikája. Ford.: Horváth János, Szabó Kálmán. Az 1486-ban Augsburgban nyomtatott, az Országos Széchenyi Könyvtárban őrzött ősnyomtatvány színezett fametszeteinek hasonmásával illusztrálva. Bp., 1978, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16515.

2 400 HUF
Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora 1815-1847. A magyar nemzet története. Bp., 1897, Athenaeum. Kiadói dombornyomott félbőr kötés, gerincnél szakadt, előzéklap foltos, kopottas állapotban.
16516.

1 800 HUF
John Matthews: Arthur király. A sötét kor harcosa és legendás hőse. Ford.: Vida István Kornél. Bp., 2004, Egmont-Hungary. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16517.

1 400 HUF
1944 év históriája Bp., 1984. História, Kiadói, kissé kopott papírkötésben
16518.

2 000 HUF
Szekfű Gyula: A magyarság és a szlávok. Szerk.: - -. Divéky Adorján, Fügedi Erik, Gogolák Lajos, Gunda Béla, Hadrovics László, Kniezsa István, Lukinich Imre, Thim József, Trócsányi Zoltán, Zsirai Miklós. Bp., 1942, Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete, (Franklin-ny.), 278+1 p.+4 térkép +2 t. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kettészakadt, hiányos, a gerincen kis hiány, a borítón kis szakadással és egyik sarkán kis hiánnyal.
16519.

2 000 HUF
U. Kőhalmi Katalin: A steppék nomádja lóháton, fegyverben. A Körösi Csoma Kiskönyvtár sorozat 12. része. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a borítón.   A szerző, U(ray) - Kőhalmi Katalin (1926-2012) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány.
16520.

2 000 HUF
26

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF