Books: History

Number of items: 142

Györffy György: Anonymus. Rejtély avagy történeti forrás? Hermész Könyvek. Bp., 1988., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.   A szerző, Györffy György (1917-2000) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
16461.

3 000 HUF
Németh Gyula: A magyar rovásírás. A Magyar Nyelvtudomány Kézikönyve II. 2. [Bp., 1934., MTA], 32 p. + VII t. Átkötött félvászon-kötésben, egy táblán javításokkal.   Györffy György (1917-2000) történész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal.
16462.

3 000 HUF
25
Johannes Minckwitz: Der Tempel. Die Mythologien der vorzüglichsten Culturvölker bis zum Christenthum. Für Jung und Alt. Mit über 100 Abbildungen in Tondruck auf 46 Tafeln. Leipzig,én.,Alfred Oehmigkes Verlag,6+834+XIV p. +XLVI t. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen apró szakadással, javított kötéssel, egy lap és egy tábla kijár, egy-két foltos lapéllel.
16463.

Johannes Minckwitz: Der Tempel. Die Mythologien der vorzüglichsten Culturvölker bis zum Christenthum. Für Jung und Alt. Mit über 100 Abbildungen in Tondruck auf 46 Tafeln. Leipzig,én.,Alfred Oehmigke's Verlag,6+834+XIV p. +XLVI t. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen apró szakadással, javított kötéssel, egy lap és egy tábla kijár, egy-két foltos lapéllel.

8 000 HUF
15
16464.

10 000 HUF
27,03
29,41
Anonymi Belae regis notarii de gestis Hungarorum liber. Textum ad fidem Codicis membranacei Bibliothecae Caesareae Vindobonensis recensuit, Prolegomena et Indices additit Stephanus Ladisl(aus) Endlicher. Viennae, 1827., Caroli Gerold, X+272 p.+ 2t (1 kihajtható hasonmás, 1 kihajtható térkép: Hungaria Vetus, kőnyomat, kissé foltos, 15x18,5 cm. Latin nyelven. Modern igényes félvászon kötésben, eredeti gerinccímkével, címlap másolattal pótolt.
16465.

6 000 HUF
Bak Borbála: Magyarország történeti topográfiája. A honfoglalástól 1950-ig. História Könyvtár Monográfiák 9/I. Bp., 2003, História-MTA Történettudományi Intézet. 5 db térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
16466.

8 000 HUF
Báró Wlassics Gyula: Deák Ferenc. Magyar Jogászegylet Deák Ferenc Irodalmi Bizottságának Kiadványai I. évf. 1. köt. Bp., 1923., Franklin. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
16467.

2 400 HUF
Archeológiai Közlemények Képatlasz a II. kötethez. Pest, 1861. Emmich. Margitsziget műemlékei 1p. + 4 t Kelenföldi, érdi és Szob-ipolyparti sírok 1p. + 5 t; Kiadatlan magyar érmék és pecsétgyűrűk 1 p. + 7 t. (litográfiák) kiadói papírborítékban
16468.

6 000 HUF
G[eorges] de Manteyer: Austrias peace offer 1916-1917. With and introductory letter by Prince Sixte de Bourbon. London, 1921., Constable and Co., VIII+360 p. + 3 t. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, két kihajtható tábla fénymásolattal pótolt.
16469.

6 000 HUF
11
Ókori Lexikon I-IV. Szerk.: Dr. Pecz Vilmos. Tudománytár. Bp., 1984, Könyvértékesítő Vállalat. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. 1902 és 1904. évi kiadás hasonmás kiadása. Kiadói egészvászon kötés.
16470.

6 000 HUF
16471.

6 000 HUF
Schmidt-Pauli, Edgar von: Die Männer um Hitler. Berlin, 1933, Verlag für Kulturpolitik, 219+(5) p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, szakadt kiadói papír védőborítóban.
16472.

6 000 HUF
22

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF