Books: History

Number of items: 142

Szekfű Gyula: Iratok a magyar államnyelv kérdésének történetéhez. 1790-1848. Szerk. és a történeti bevezető tanulmányt írta - -. Fontes Historiae Hungaricae Aevi Recentioris. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1926., Magyar Történelmi Társulat, VIII +664 p. Átkötött félvászon-kötés.
16485.

5 000 HUF
16486.

1 000 HUF
16487.

4 000 HUF
Limbacher Gábor: Hazaszeretet, magyarságtudat a népéletben. Balassagyarmat, 2002., Palóc Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
16488.

4 000 HUF
G. H. Nieupoort: Rituum, qui olim apud Romanos obtinuerunt : succincta explicatio ad intelligentiam veterum authorum facili methodo Budae, 1799. Sumptibus, et typis typographiae Regiae Universitatis Pestiensis. 654 p + 30 Korabeli papírkötésben, gyűrött lapszélekkel.
16489.

4 000 HUF
21
Almanach de Gotha. Annuaire Diplomatique Et Statistique pour lAnnée 1862. Gotha, [1861], Justus Perthes. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Francia nyelven. Korabeli dombornyomott egészvászon-kötésben, viseltes borítóval, a címlapon hiánnyal.
16490.

Almanach de Gotha. Annuaire Diplomatique Et Statistique pour l'Année 1862. Gotha, [1861], Justus Perthes. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Francia nyelven. Korabeli dombornyomott egészvászon-kötésben, viseltes borítóval, a címlapon hiánnyal.

3 000 HUF
Ludwig, Emil: Mussolinis Gespräche mit Emil Ludwig. [Mussolini vallomásai]. Berlin-Wien-Leizpig, 1932, Paul Zsolnay Verlag, 231+(4) p. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, a címkép kijár.
16491.

4 000 HUF
Hederich, Karl: Adolf Hitler. Leipzig, [1942], Bibliographisches Institut, 64 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
16492.

4 000 HUF
14
16493.

4 000 HUF
Tanulmányok a magyarság honfoglalás előtti történetéből. A Magyar Nyelvtudományi Társaság 172. sz. Bp., 1985., Magyar Nyelvtudományi Társaság. Kiadói papírkötés.
16494.

4 000 HUF
16495.

4 200 HUF
11,35
12,35
A szlovákiai magyar iskolák védelmében. Dokumentumok a csehszlovákiai magyar kisebbség önvédelmi harcáról 1983. november - 1984. augusztus. New York, 1984, Hungarian Human Rights Foundation, XII+82 p. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés. + A Duray Bizottság utolsó levelének szövege, 3 p.
16496.

3 400 HUF
9,19
10,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF