Benedek Miklós 2 műve:
Miskolci macskakövek. Cikk-gyűjtemény. Megjelent az Észak-Magyarországban. Miskolc, [1988], Miskolci Megyei Város Tanácsa V.B. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.;
Miskolci történetkék. Cikkgyűjtemény. Megjelent a Déli hírlapban. Miskolc, [1988], Művészeti és Propaganda Iroda. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Popper József: A mai Szovjetorszország. Egy tanulmányút élményei. Pásztor Árpád előszavával. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Roald Amundsen északi útja. (Az északnyugati átjáró.) Ford.: Halász Gyula. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Magalhaes: A Föld első körülhajózása. Ford.: Baktay Ervin. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
G. M. Haardt - L. Audouin-Dubreuil: A Szaharán keresztül. A sivatag első átszelése citroen - automobilon (Touggourttól Timbuktuig.) Ford.: Ballengger Róbertné és Ballengger Henrik. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2006., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Philipp Berges: A föld csodái. Ázsia, Oceánia, Amerika. Ford.: Házsongárdy Gábor. Világjárók. Utazások és Kalandok. Bp., én., Franklin. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.