Books: Travelling, Local History

Number of items: 177

[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel.
16024.

1 600 HUF
Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején I-II. kötet. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n.[cca 1930 után], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t. +1-144 p.+16(fekete-fehér fotók) t.+145-312 p.+13 t.(fekete-fehér fotók) t. Harmadik kiadás. Az oldalszámozáson belül két egészoldalas térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, egy tábla hiányzik, egy tábla sérült, hiányos.
16025.

1 400 HUF
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+10 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérülésnyommal.
16026.

1 400 HUF
16027.

1 800 HUF
[Merlin Moore Taylor (1886-1939)] Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+186+1 p. +19 t. + 1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az elülső táblán benyomódással, a gerincen kis sérüléssel, egy tábla kijár.
16028.

1 600 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Lenin II. köt. Fordította Torday Géza. Bp., én., Franklin, 293+2 p. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval.
16029.

3 800 HUF
10,27
11,18
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,4+270+2 p. +14 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, két hiányzó táblával.
16030.

1 400 HUF
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: A selyem útja. I. kötet. Ford.: vitéz Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 144 p. + 10 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
16031.

1 400 HUF
16032.

1 400 HUF
16033.

3 000 HUF
Mendöl Tibor: Szarvas földrajza. Sajtó alá rendezte, az előszót írta: Becsei József. Bibliotheca Bekesiensis 23. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1981, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (19./500) példány.
16034.

3 000 HUF
16035.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF