7 000 HUF
27
Bielek László: Arany gondolatok. A mostani szabad gondolkozásnak módja ellen. Németből szabadon forditotta - -. Bétsbenn, 1800, Schuender Károly János, 8 + XVI + 590 p. Első magyar nyelvű kiadás. Korabeli aranyozott gerincű bordázott egészbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen apró sérüléssel. Bielek László (1744-1807) piarista pap, tanár felvilágosodás ellen született műve.