Books: History

Number of items: 111

A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, egy kötet borítója kissé kopott, egy kötet borítója cserlét, de öszességében szép állapotú sorozat.
15639.

80 000 HUF
216,22
235,29
A nagykárolyi gróf Károly-család történetével kapcsolatos tétel, 3 db:  Éble Gábor: A Nagy-Károlyi gróf Károlyi család leszármazása. A leányági ivadékok feltüntetésével Bp., 1913., Franklin, 1 (színes címkép) t.+8+103+3+ XL+2 p.+47 t + VI (kihajtható leszármazási táblák) t. +6 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, jó állapotban.;   A nagy-károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története. 1-2. köt. A család megbízásából kiadja gróf Károlyi László. Bp., 1911., Franklin, XXII+2345+1 p. + 1 (kihajtható tábla) t. ; 358 p. +2 (kihajtható tábla) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, nagyrészt felvágatlan lapokkal, jó állapotban.;   Éble Gábor: A gróf Károlyiak. Bp., 1894., Franklin,7 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal.
15640.

28 000 HUF
75,68
82,35
Berzeviczy Albert: Az absolutismus kora Magyarországon. 1849-1865. I-III. köt. Bp., 1922-1932., Franklin, 436; 566; 443 p. A mű 4 kötetben teljes! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, névbejegyzésekkel.
15641.

20 000 HUF
54,05
58,82
Veszely Károly: Gyulafejérvári füzetek. I-II. köt. Szerk. s kiadja: - - .Kolozsvártt, 1861-1862., Rom. Kath. Lyceum betűivel, 144+1 p.; 4+258+4 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötések, az I. kötet kissé foltos lapokkal, a II. kötetben bekötött elülső borítóval, Erdélyi Kárpát-Egyesület bélyegzésével, névbejegyzéssel,
15642.

Veszely Károly: Gyulafejérvári füzetek. I-II. köt. Szerk. s kiadja: - - .Kolozsvártt, 1861-1862., Rom. Kath. Lyceum betűivel, 144+1 p.; 4+258+4 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötések, az I. kötet kissé foltos lapokkal, a II. kötetben bekötött elülső borítóval, "Erdélyi Kárpát-Egyesület" bélyegzésével, névbejegyzéssel,

20 000 HUF
54,05
58,82
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, javított egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, Jó példány
15644.

12 000 HUF
32,43
35,29
9
Steier Lajos 3 műve (4 kötet): Az 1849-iki trónfosztás; Görgey és Kossuth; Haynau és Paskievics I-II. köt. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Bp., [1924-1928], Genius. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, kissé sérült borítókkal. Mind a négy kötetben Szinyei Merse Pál (1902-?) (a festőművész azonos nevű rokona) tulajdonosi névbejegyzésével.
15645.

10 000 HUF
27,03
29,41
Thierry Amadé: Attila. Történeti kor- és jellemrajz. Jegyzetekkel, fordította és felvilágosítá Szabó Károly. Pest, 1855., Geibel Ármin, (Esztergomban, Beimel József-ny.), VIII+183+2 p. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérülésekkel, névbélyegzőkkel, javított kötéssel.
15646.

12 000 HUF
32,43
35,29
Somogyi C[sizmadia] Sándor: Dentu mogerek, vagy a Magyaroknak Ös-elei. Írta: - -, hites Ügyvéd. Két Földképpel. Budán, 1826, Landerer Anna betűivel, 1 t.+28+304+4 p.+1 t. Mind a két térkép meg van! Átkötött félvászon-kötés, a lapok 76. oldalig a lapok foltosak, penészfoltokkal.
15647.

Somogyi C[sizmadia] Sándor: Dentu mogerek, vagy a' Magyaroknak Ös-elei. Írta: - -, hites Ügyvéd. Két Földképpel. Budán, 1826, Landerer Anna betűivel, 1 t.+28+304+4 p.+1 t. Mind a két térkép meg van! Átkötött félvászon-kötés, a lapok 76. oldalig a lapok foltosak, penészfoltokkal.

12 000 HUF
32,43
35,29
Marczali Henrik, Dr.: A magyar történet kútfőinek kézikönyve Budapest, 1901, Athenaeum irodalmi és nyomdai r.-t., X p. + 967 p. + [4] p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben kis kopással, de szép állapotban
15648.

10 000 HUF
27,03
29,41
15649.

11 000 HUF
29,73
32,35
Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes történet. I.-IV. kötet. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Bp.,én., Magyar Szemle Társaság-Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, enyhén kopott, jó állapotú sorozat
15650.

10 000 HUF
27,03
29,41
15651.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF