Books: History

Number of items: 111

Österreichische Bürgerkunde: Handbuch der Staats- und Rechtskunde in ihren Beziehungen zum öffentlichen Leben. 1-2. Wien, (1909-1910) Patriotische Volksbuchhandlung o.J. Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, mininális kopással.
15652.

8 000 HUF
Umlauft, Friedrich Die Österreichisch-Ungarische Monarchie Geographisch-statistisches Handbuch mit besonderer Rücksicht auf politische und Cultur-Geschichte für Leser aller Stände. Wien, 1897. Hartleben. 1192l számos egészoldalas és kihajtható táblával, térképpel Aranyozott kiadói, címeres félbőr kötésben, szép állapotban
15653.

8 000 HUF
Koronázási Album. Bp., 1917, Érdekes Újság. Kiadói félvászon kötés, gerincnél levált, ázott, foltos, viseltes állapotban.
15654.

7 000 HUF
18,92
20,59
15655.

6 000 HUF
15656.

6 000 HUF
A Speech Delivered by Mustafa Kemal Atatürk 1927. Istanbul, 1963, Ministry of Education Printing Plant, 744 p. + 10 térkép-melléklet. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. / In English language, linen binding, with 10 maps.
15657.

5 000 HUF
15658.

9 000 HUF
24,32
26,47
Virginio Gayda: Mit akar Olaszország? Ford.: Widmar Antonio. [Bp., 1940.] Athenaeum, 288 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az első borítón kis sérüléssel, a könyvtest hátul egészen kicsit elvált a borítótól.   A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15659.

8 000 HUF
Vámbéry Ármin: Küzdelmeim. Bp., 1905, Franklin. 1 t. (a szerző arcképe) VII, 516 l. 1 sztl. lev. 6 t. (képanyag) 5 műmell. (hasonmás, ebből 2 kihajtható). Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt, sérült kötés
15660.

4 000 HUF
15661.

5 000 HUF
P. Szathmáry Károly: Történeti alakok. Nagybánya, 1860, Kibling Pál, 8+191+1 p. Átkötött félvászon-kötés.
15662.

4 000 HUF
Kalmár Antal: - - Dr. könyve. Beksics Gusztáv történet- és közjogírása czímű elkobzott könyv második kiadása. Bp.,1903, Rényi Károly, XXVII+395 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.    A könyv első kiadását elkobozták, és szerzője felségsértés miatt hat havi börtönbüntetést kapott.
15663.

Kalmár Antal: - - Dr. könyve. "Beksics Gusztáv történet- és közjogírása" czímű elkobzott könyv második kiadása. Bp.,1903, Rényi Károly, XXVII+395 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval. A könyv első kiadását elkobozták, és szerzője felségsértés miatt hat havi börtönbüntetést kapott.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF