Books: Social sciences

Number of items: 31

Joseph A. Schumpeter: A gazdasági fejlődés elmélete. Bp., 1980., Közgazdasági és Jogi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17182.

11 000 HUF
28,35
28,95
Marosán György: A bizalmi. (Debrecen, 1983, Alföldi-ny.), 71 p. + 2 t. Kiadói papírkötés. A szerző, Marosán György (1908-1992) által Halas Lajos (1910-1993) politikus, munkásőr tábornok részére DEDIKÁLT példány.
17183.

4 000 HUF
10,31
10,53
Földes Béla: A socialismus I-II. kötet. Bp.,1910, MTA, VII+298+2;4+517+2+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Müller György-kötés, kissé kopott borítóval, régi Népszavás bélyegzésekkel, amelyek közül párat a II. kötetben kisatíroztak, néhány ceruzás bejelöléssel.
17184.

Földes Béla: A socialismus I-II. kötet. Bp.,1910, MTA, VII+298+2;4+517+2+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Müller György-kötés, kissé kopott borítóval, régi "Népszavás" bélyegzésekkel, amelyek közül párat a II. kötetben kisatíroztak, néhány ceruzás bejelöléssel.

3 000 HUF
7,73
7,89
Robert K. Merton: Társadalomelmélet és társadalmi struktúra. Bp., 2002., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés
17185.

3 200 HUF
8,25
8,42
1901-1904 A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályának kézi szakkönyvtára. Betürendes czímjegyzék. (1-1000.)+ I-III. Pótlék. I. Pótlék: Az 1901. évi szerzemények. (1001-1300.) II. Pótlék: Az 1902. évi szerzemények. (1301-2500.) III. Pótlék: Az 1903. évi szerzemények. (2501-400.) Összeáll.: Szakáts Péter. Bp., 1901-1904., Hornyánszky Viktor, 40;16; 52; 60 p. Kiadói papírkötések, intézményi bélyegzőkkel, a szövegben bejelölésekkel, a borítókon: Teleki Pál Gr. Pribékfalva bélyegzésekkel: Teleki Pál (1879-1941) miniszterelnök, politikus, földrajztudós possessori bélyegzéseivel. Az egyiken (1904) K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.
17186.

5 000 HUF
12,89
13,16
17187.

2 600 HUF
6,70
6,84
Halász Péter: Nem lehet nyugtunk...! Esszék, gondolatok, útirajzok a moldvai magyarokról (csángók). Bp., 2004, Magyar Napló. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17188.

4 000 HUF
10,31
10,53
Thomas Hobbes: Logika, rétorika, szofisztika. Vál., ford., az előszót és a jegyzeteket írta: Bánki Dezső. Bp., 1998, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
17189.

1 000 HUF
2,58
2,63
Szűcs Sándor: Régi magyar vízivilág. Bp., 1977, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17190.

1 600 HUF
4,21
17192.

1 200 HUF
3,09
3,16
Hermann István: Lukács György gondolatvilága. Tanulmány a XX. század emberi lehetőségeiről. Elvek és utak. Bp., 1974, Magvető, 415 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Sziklai László, a BTK Filozófiai Intézet egykori vezetője részére DEDIKÁLT példány.
17193.

2 000 HUF
5,15
5,26
Halász Gyula: Édes anyanyelvünk. Bp.,1938,Nyugat. Kiadói egészvászon-kötés.
17194.

1 800 HUF
4,64
4,74

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.