Petőfi (Sándor) költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére kiadja Budapest Székesfőváros közönsége. Bp., 1923, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 1 t.+XI+626 p. Kiadói gazdagon ezüstözött egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, érdekes ajándékozási sorokkal és névbélyegzőkkel (Toldy Miklós).
Báró Eötvös József: A karthausi. Bp., 1908, Révai (Pallas-ny.), (2)+III+520 p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, viseltes, kopott, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzésekkel.
Búvár Zsebkönyvek 12 kötete, és a Kolibri Könyvek 8 kötete Bp.,1972-1989,Móra. Kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban közte kissé kopott borítójú, de jó állapotú is, egy hullámos lapokkal.
Wittner Mária: Életre ítélve. Beszélgetőtárs, Koltay Gábor. A szerző és a beszélgetőtárs, Wittner Mária és a Koltay Gábor által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2012., Szabad Tér. Kiadói papírkötés.
Dr. Hillebrand Jenő: A diadalmas spiritizmus. I-II. köt. Bp., 1940-1941, szerzői kiadás (Karcag, Kertész József-ny.), 1 t.+63 p.+6 t., 1 t.+57+(3) p.+17 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, a borítókon foltokkal, néhány lapon kisebb ázásnyomokkal, az első kötet laza, szétváló fűzéssel.
Vahot Imre: Magyar táj- és életképek. Vallomások, tanulmányok és útirajzok. Vál., szerk.: Fülöp Lajos és Lisztóczky László. Gyöngyös, 2006, Pallas. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 számozott példányban, ebből a 295.
Majakovszkij, Vlagyimir Vlagyimirovics: Lenin. Ford.: Radó György. Az eredeti linóleummetszeteket Raszler Károly készítette. Bp, 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (65./800) példány. Csak 800 példány bőrkötéses!