Gonda Béla, ifj.: A régi világ szellemes asszonyai. Írta és az Urániában előadta: - - . Bp., [1923], a szerző kiadása ("Élet"-ny.), 100 p. Átkötött félvászon-kötésben. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Tormay Cécile: Megállt az óra. Novellák. Bp., 1924, Magyar Irodalmi Társaság-Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata Rt., 130+(1) p. Első kiadás. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben.
Pacepa, Ion Mihai: Vörös horizontok. Egy kommunista kémfőnök visszaemlékezései. I-II. köt. Bp., 1989, Áramlat Független Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Gál Árpád: A sátán bibliája. Bp., 1926, "Pátria", 137+(1) p. Első kiadás. A borító avantgárd illusztrációja Stajrits Sándor munkája. Kiadói papírkötés, a borítón és gerincen kis sérüléssel, foltokkal.
Ady Endre: Vér és arany. Sajtó alá rendezte: Dr. Földessy Gyula. Bp., é.n. (cca 1927), Athenaeum, 180 p. Kilencedik kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval.
Herczeg Ferenc: Az élet kapuja. Elbeszélés. Bp., 1920, Singer és Wolfner, 128 p. Második kiadás. A borító Mühlbeck Károly munkája. Átkötött egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopással, ajándékozási bejegyzéssel, az eredeti papírborító bekötve.
Dezső Lipót: Külföldi furcsaságok Magyarországról. Mit tanítanak rólunk a külföldi iskolákban? Szombathely, 1928, Dunántúli Nyomdavállalat Rt., 95 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, sérült, a könyvtesttől elvált borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Remethey Fülepp Dezső: A nagy szenvedély. A dohányzás története. Bp., 2016, Kortárs Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban, volt könyvtári példány.
Kálnay Adél: Törött tükör. Válogatott és új novellák. A szerző által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. [Bp.], 2002., Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés.
S. T. M. Wilkinson - H. Royko Tamás - Dr. Molnár Tamás: How to Stop Smoking. (Hogyan szokjuk le a dohányzásról?) A dohányzás abbahagyásának titkos receptje. Bp., 1991, Welcome Kiadó. Kiadói papírkötés, kiadói kissé sérült, cigarettadoboz formájú papírtokban.