Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 28

Orvosi tanácsadó városon és falun. Szerk.: Lengyel Dániel. Pest, 1861, Heckenast Gusztáv (Landerer és Heckenast-ny.), (2)+464 p. Első kiadás. Korabeli sérült félvászon-kötésben, kissé dohos, foltos lapokkal.
17132.

6 000 HUF
10
17133.

24 000 HUF
64,86
70,59
17134.

2 400 HUF
Gyógyszerészeti hetilap. A gyógyszerészeti tudományok fejlődésének s az Általános magyarországi gyógyszerészegylet szakügyeinek közlönye. Tizenhetedik évfolyam 1878. Szerk.: Schédy Sándor. Bp., 1878., Sédy-féle Könynyomda-Intézet, VIII+2+778, 795-824 p. Korabeli kopott félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé foxing foltos lapokkal, egy sérült (777/778) és hiányzó lapokkal (778-795 között.)
17135.

5 000 HUF
Csapó József: Kis gyermekek isputálja, mellyben külömbféle nevezetesebb nyavalyái, és külső hibái a kis gyermekeknek, s ezek eránt lehető orvoslásnak módgyai hűségesen meg-irattak Csapo Josef által. Debrecen, 2002, Alföldi-ny., (10)+119+(5) p. Az 1771-ben megjelent eredeti könyv reprint kiadása. Kiadói félbőr-kötésben.
17136.

Csapó József: Kis gyermekek isputálja, mellyben külömbféle nevezetesebb nyavalyái, és külső hibái a kis gyermekeknek, 's ezek eránt lehető orvoslásnak módgyai hűségesen meg-irattak Csapo Josef által. Debrecen, 2002, Alföldi-ny., (10)+119+(5) p. Az 1771-ben megjelent eredeti könyv reprint kiadása. Kiadói félbőr-kötésben.

8 000 HUF
Stratz, [Carl Heinrich]: Der Körper des Kindes und seine Pflege. Für Eltern, Erzieher, Ärzte und Künstler. Stuttgart, 1921, Ferdinand Enke. Ötödik kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi bejegyzéssel.
17137.

5 000 HUF
Magyar Bábakönyv a bábai hivatás gyakorlásáról. Bp., 1929., M. Kir. Állami Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón apró kopásnyomokkal, más könyvből származó, terhes nőt ábrázoló sérült ábrával.
17138.

3 000 HUF
Platen, [Moritz]: Az új gyógymód. A természetszerű életmódnak, az egészség ápolásának és a gyógyszernélküli orvoslásnak tankönyve. I-II. köt. Ford.: dr. László Frigyes. Bp., (1900), Schroeter H. L., (Lipcse, Metzger és Wittig,) 1 t.+VIII+791 p.+7 t., 796-1510 p.+ 10 t. Kiadói dekoratív, illusztrált, festett, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítókkal, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, néhány lap/melléklet hiány előfordulhat.
17139.

3 800 HUF
10,27
11,18
19
Dr. Aujeszky Aladár: A baktériumok természetrajza. (A Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXXVII. kötete). Bp., 1912, Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XV+920 p. + 5 t. (színes mellékletek). Szövegközi fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
17140.

2 800 HUF
7,57
8,24
Dalstein, Joseph von: Anleitung zu dem gemeinnützigen Gebrauch der Steinkohlen, und besonders, wie ein jeder erdener Stubenofen mit geringen Kosten vortheilhaft und gemächlich zur Steinkohlenerzeugung einzurichten ist. Mit einem Kupfer. Wien, 1797, Joseph Camesina. REPRINT! Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17141.

1 600 HUF
Schule der Pharmazie in 5 Bänden. Band I.: Praktischer Teil. Bearbeitet von Dr. E. Mylius. Berlin, 1910, Julius Springer, VIII+250+(2) p. Negyedik kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal.
17142.

2 000 HUF
17143.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF