Bucsányi Gyula: Napfürdőzés és a napfény gyógyhatása. Bp., én., Légrády. Negyedik kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, két ex-libris-szel, közte az egyik Sinkó Károly (1910-1967): Ex libris Budinszky Sándor, klisé, papír, jelzett (Sinkó K. 1932.), 8,5x6 cm
Zimmer, Ernst: Forradalom a fizikában. Ford.: Szarvas Pál. A Búvár Könyvei XIII. Bp., [1942], Franklin-Társulat. Egyetlen kiadás. Egészoldalas fekete-fehér képekkel, szövegközi ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés.
Gazdasági alapismeretek. Kézikönyv a m. kir. téli gazdasági tanfolyamok hallgatói részére. A m. kir. földmívelésügyi miniszter kiadványai 6. sz. Bp., 1932, Pátria, 440 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas, foltos, a könyvtesttől nagyrészt elvált borítóval, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal.
Luckhaub Gyula, Oravecz Károly: Politikai számtan a felső kereskedelmi iskolák részére. Bp., [1930], Franklin-Társulat, 168 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, bélyegzővel.
Bulla Béla: Magyarország természeti földrajza. Bp., 1962., Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány. Megjelent 2100 példányban.
K. Kahnmeyer - H. Schulze: Anschaulich-ausführliches Realienbuch enthaltend Geschichte, Erdfunde, Naturgeschichte, Phyisik, Chemie und Mineralogie. Bielefeld und Leipzig, 1912., Velhagen & Klasing. Német nyelven. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal és színes képtáblákkal illusztrált. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, jó állapotban.
Oberfrank Ferenc - Rékai Jenő: Drágakövek. Bp., 1984, Műszaki Könyvkiadó. Második kiadás. Színes és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.