Books: Architecture, Art

Number of items: 351

Koudelka, Josef: Gypsies. Photographs by Josef Koudelka. Millerton, 1975, Aperture Inc. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
16608.

5 000 HUF
Magyar festőművészet albuma. A magyar festészet fejlődése a régiektől az újakig. Tíz színes műmelléklettel számos műlappal és szövegképpel. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1904], Hornyánszky, 140 p.+10 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Benne Benczur Gyula, Borsos József, Lotz Károly, Madarász Viktor, Munkácsy Mihály, Székely Bertalan, Zichy Mihály és mások. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott, festett, egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16609.

5 000 HUF
16610.

3 800 HUF
10,27
11,18
Klösz György 1844-1913. Fényképek. / Photographs. Szerk.: Sívó Mária. A képeket vál. és a szöveget írta: Lugosi Lugo László. Bp., 2002, PolgART. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón ragasztónyommal.
16611.

4 000 HUF
Pallai Sándor: Ötvösség, nemesfémipar, divatékszer készítés. Ipari szakkönyvtár. Bp., 1983, Műszaki. Negyedik, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
16612.

2 000 HUF
16613.

1 000 HUF
Gruber Rikárd I.: A fényképészeti tárgylencsék és tulajdonságaik. Utasítások a művészi fényképezéshez. Bp., [1914], Élet-ny., 45+(3) p. +7 t. (fekete-fehér képtáblák). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
16614.

Gruber Rikárd I.: A fényképészeti tárgylencsék és tulajdonságaik. Utasítások a művészi fényképezéshez. Bp., [1914], "Élet"-ny., 45+(3) p. +7 t. (fekete-fehér képtáblák). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.

4 000 HUF
13
16615.

3 600 HUF
9,73
10,59
Kecskeméti Kálmán: Fotók innen-onnan. hn., én., nyn. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Rajtuk ismert személyekkel is, közte Bálint Endre festőművész, Cseh Tamás zeneszerző-énekes, Csoóri Sándor író, költő, El Kazovszkij festőművész, Kányádi Sándor költő, Kertész Imre író, Petri György költő és mások fotóival. Valamint Kecskeméti Kálmán fotóival is illusztrált. Kiadói papírkötés.
16616.

4 000 HUF
Fiatal magyar foto 1990 után. Miskolc, 1994, Miskolci Galéria, 6 sztl. lev. + 6 t.
16617.

2 000 HUF
1950 First International Salon of Picotrial Photographic Art 1950. Ahmedabad, 1950, Niharika The Club of Gujarat Pictorialists, 10 p.+6 (fekete-fehér fotók, közte Járai Rudolf) t.+14 (reklámok) p. Kiadói papírkötés, egy helyen bejelöléssel, (Sztály János (1899-1980) fotóművész hagyatékából.)
16618.

2 000 HUF
Gyenes Zsolt: Fotóművészeti stílusok. Kreatív gyakorlatokkal. Bp., 2013., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
16619.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF