Books: Architecture, Art

Number of items: 351

Varjú Elemér: Magyar várak. Ungarische Burgen. Forteresses Hongrois. Hungarian Fortresses. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága-Magyar Könyvbarátok, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 211+(1) p. Rendkívül gazdag képanyaggal. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói harántalakú egészvászon-kötés, kissé elszíneződött, foltos borítóval, a gerincen kisebb sérüléssel.
16596.

5 000 HUF
Lóska Lajos: Karctű és monitor. A magyar sokszorosított grafika 1945-2010. The transfiguration of Hungarian graphic art. Mass-produced works 1945-2010. A szerző, Lóska Lajos (1951-) művészettörténész által Sümegi György (1947-) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2013., Magyar Művészeti Akadémia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16597.

3 800 HUF
10,27
11,18
16598.

3 800 HUF
10,27
11,18
André Fermigier: Picasso. Collection Géies et Réalités. Paris, 1967. Hachette, 239 p. Kiadói egészbőr kötésben. / Full leather binding
16599.

6 000 HUF
16600.

5 000 HUF
Adatok és adalékok a hatvanas évek művészetéhez I. köt: A művészeti Bizottság jegyzőkönyvei: 1962-1966. Szerk., a bevezetőt írta, a mutatókat összeállította: Wehner Tibor. XX. századi magyar művészeti dokumentumok 2. Bp., 2002., Képző- és Iparművészeti Lektorátus. Kiadói papírkötés,
16601.

4 000 HUF
Szalay Lajos. Szalay Lajos grafikusművész gyűjteményes kiállítása a művész születésének 100. évfordulója tiszteletére. Szerk.: Fertőszögi Péter, Mészáros Zsolt, Sümegi György. Bp., 2009., Kogart. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne kiállítási prospektussal. Kiadói papírkötés, a hátsó borító kissé foltos, karcos, egyébként jó állapotban.
16602.

4 000 HUF
Lossonczy Tamás: 1956. 17 tollrajz. Litván György előszavával. / Pen drawings. Bp.,2006, Párizsi Kék, 4+2 p.+17 t.+2 p. Lossonczy Tamás (1904-2009) Kossuth-díjas festőművész, grafikus 17 db 1956-os témájú ofszet nyomású grafikáját tartalmazó grafikai mappa. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírmappa.
16603.

4 000 HUF
Philippe Néagu - Jean-Jacques Poulet-Allamagny: Anthologie dun patrimoine photographique. 1847-1926. Paris, 1980., Caisse Nationale des Monuments Historiques et des Sites. Francia nyelven. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
16604.

Philippe Néagu - Jean-Jacques Poulet-Allamagny: Anthologie d'un patrimoine photographique. 1847-1926. Paris, 1980., Caisse Nationale des Monuments Historiques et des Sites. Francia nyelven. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.

3 600 HUF
9,73
10,59
8 db művészeti könyv: Janus félúton, Passuth Krisztina: Tranzit, Lossonczy Tamás, Veszelszky Béla, A kecskeméti művésztelep és alkotóház, A valósághű festészet öt évtizede, Urszinyi Mária, Transcendence contemporary art 2021
16605.

5 500 HUF
14,86
16,18
Charles Holme: The Royal Academy from Reynolds to Millais. London, 1904., The Studio. Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal, facsimilékkel illusztrált. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal.
16606.

Charles Holme: The Royal Academy from Reynolds to Millais. London, 1904., 'The Studio.' Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal, facsimilékkel illusztrált. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal.

4 800 HUF
12,97
14,12
In Memoriam Vágó Pál (1853-1928). Díszalbum. Szerk.: Dr. Vágó Pálné. Bp., (2009), A Magyar Huszárság 400 éve - Vágó Pál Emlékbizottság. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Öt nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. A kötet szerkesztője, Dr. Vágó Pálné Judith, Vágó Pál festőművész özvegye, a Vágó Pál Emlékbizottság elnöke által DEDIKÁLT tiszteletpéldány.
16607.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF