Number of items: 318

17346.

8 000 HUF
Szkárosi Endre - Arany Imre: Verboterror. Performanszköltemények. Bp., 2013, Magyar Műhely Kiadó, 93 +(3) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző, Szkárosi Endre (eredeti nevén: Horváth Endre) (1952-2022) József Attila-díjas költő, művészeti író, műfordító, kritikus, irodalomtörténész, intermediális művész, előadó által DEDIKÁLT példány.  SZKÁROSI ENDRE, a kortárs avantgárd irodalom egyik kulcsszereplője ismét a költészet lehetséges nyelveinek és kiterjesztéseinek, valamint a hordozó (ezúttal a könyv) összeillesztésének feszültségére alapozza új ,,költészetművészeti könyvmunkáját. Mintegy harminc év alatt bemutatott költői performanszaiból válogatva, azok képi, információs és szövegdokumentumaiból, a kapcsolódó versekből-szövegekből és az ezekhez írt új költeményekből sokrétű (grafikai, fotográfiai, tipográfiai és szöveg-) műegészeket készít, melyek egyenként is, együttesen is a valamikori performansz költői energiáit hivatottak a jelen idő számára újrateremteni - ma érvényes költői közlésként, performanszkölteményként illesztve azt a kortárs költészet univerzumába. A különböző időket, tereket, helyzeteket és műnyelveket összekötő egyes performanszköltemények kialakításában a műveket grafikailag és tipográfiailag is megtervező ARANY IMRE a költő alkotótársává válik. A vizuális és szöveghordozó felületként egyaránt működő könyvlapok és oldalpárok az olykor több lapra kiterjedő művek, ciklusok idő-tér-nyelv-sűrítményeinek kompozíciós terévé válnak, és így keltik fel azt a kreatív feszültséget, amely minden műalkotás sajátossága. (Forrás: Magyar Műhely Kiadó - magyarmuhely.hu)
17347.

11 000 HUF
29,73
32,35
17348.

11 000 HUF
29,73
32,35
Herold Gyula Béla: Nyomon. Bűnügyi elbeszélések. Bp., 1906, Franklin-Társulat, 88 p. Egészvászon-kötésben.
17349.

5 000 HUF
17350.

5 000 HUF
Leonardo da Vinci válogatott írások. Szerk., ford. és bevezetéssel ellátta: Kardos Tibor. A szerző, Kardos Tibor (1908-1973) Kossuth-díjas irodalomtörténész, filológus, műfordító által Rusznyák István (1889-1974) orvos, dékán, klinikaigazgató, az MTA elnökének (1949-1970) részére DEDIKÁLT példány. Rusznyák István prof. elvtársnak a Magyar Tudományos Akadémia elnökének tisztelete jeléül. (19)53. II. 10. Kardos Tibor. Filozófiai Kiskönyvtár. Bp., 1953., Művelt Nép. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
17351.

Leonardo da Vinci válogatott írások. Szerk., ford. és bevezetéssel ellátta: Kardos Tibor. A szerző, Kardos Tibor (1908-1973) Kossuth-díjas irodalomtörténész, filológus, műfordító által Rusznyák István (1889-1974) orvos, dékán, klinikaigazgató, az MTA elnökének (1949-1970) részére DEDIKÁLT példány. "Rusznyák István prof. elvtársnak a Magyar Tudományos Akadémia elnökének tisztelete jeléül. (19)53. II. 10. Kardos Tibor." Filozófiai Kiskönyvtár. Bp., 1953., Művelt Nép. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.

3 000 HUF
11
Válogatott magyar közmondások. Szerkeszti és kiadja: Erdélyi János. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, 255 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal.
17352.

4 000 HUF
15
Vas Gereben: A régi jó idők. Regény. Vas Gereben Munkáinak együttes képes kiadása. I. köt. Bp.,[1886],Méhner Vilmos, Rudnyánszky A.-ny.), 1 t. + 519+1 p. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, magánkönyvtári bélyegzéssel.
17353.

4 000 HUF
14
Gaal Mózes: Német világ Magyarországon. Történeti elbeszélések a régi időkből. Hazafias Könyvtár VIII. kötet. Bp. - Pozsony,[1895],Stampfel Károly,(Éder Istvány-ny.),4+163+1 p.+14 t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon - kötés, Kiss Valdemár-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
17354.

4 000 HUF
Szép Ernő: Irka-firka. Bp., 1913, Franklin, 188 p.+ 11 t. Vadász Miklós rajzaival. Első kiadás! Átkötött félvászon kötés, javított kötéssel, foltos.
17355.

5 000 HUF
Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. I-IV. köt. [Két kötetbe kötve.] A Kisfaludy-Társaság megbízásából. Szerk.: Toldy Ferenc. Pest, 1859., Heckenast Gusztáv, 1 t.+200, 218 p.; 228; 212+1 p. Ötödik öszves kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel, a II. kötetben az elülső szennylap szakadt, laza fűzésekkel.
17356.

3 600 HUF
9,73
10,59
17357.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF