https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Antique

Number of items: 92

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Kandalló óra szett, márvány, bronz rátéttel, egész ütős mechanikus szerkezettel, működik, sérült, ferde, lötyög. m: 42 és 75 cm
11525.

Kandalló óra szett, márvány, bronz rátéttel, egész ütős mechanikus szerkezettel, működik, sérült, ferde, lötyög. m: 42 és 75 cm

 
Sold
Starting price:
60 000 HUF
155,84
EUR
,
166,67
USD
Number of bids:
2
Hammer price:
65 000 HUF
Keleti Istennő szobor. Csont. jelzés nélkül XX. sz. eleje. / Oriental godess figure. Bone. 29 cm
11526.

Keleti Istennő szobor. Csont. jelzés nélkül XX. sz. eleje. / Oriental godess figure. Bone. 29 cm

 
Sold
Starting price:
26 000 HUF
67,53
EUR
,
72,22
USD
Number of bids:
5
Hammer price:
34 000 HUF
Jelzés nélkül: Magyar Királyi Légügyi Hivatal Tiszteletdíja 1939. Krómozott talpon, réz glóbusszal, tetején krómozott repülő. Apróbb lepattanásokkal, 14x10x26cm  Magyar Királyi Légügyi Hivatal (LÜH, a Kereskedelmi Minisztérium V. Légiforgalmi szakosztálya) mely hivatalosan 1924. április 10-én kezdte meg működését, mint a légierő vezérkarának fedőszerve. A Vassel Károly vk. ezredes (azaz légügyi főigazgató) irányítása alatt működő szervezet valójában a Honvédelmi Minisztérium költségvetéséből részesedett, célja a katonai repülés személyi és logisztikai-anyagi kereteinek megteremtése volt. A hivatal kezelésébe kerültek a már meglévő repülőterek (Budapest-Mátyásföld, Szombathely, Szeged, Székesfehérvár, Nyíregyháza, Kaposvár, Miskolc) és megkezdődött a meteorológiai-, valamint a rádió szolgálat felállítása és folyamatos bővítése, fejlesztése is. A személyi állomány rejtéséhez a különböző polgári és rendfenntartó (zömmel csendőri) szervezetek nyújtottak segítséget. A katonai rendfokozatokat a légügyi ellenőr (hadnagy), légügyi aligazgató (alezredes) stb.megnevezések helyettesítették. Forrás: m.militaria.hu
11527.

Jelzés nélkül: Magyar Királyi Légügyi Hivatal Tiszteletdíja 1939. Krómozott talpon, réz glóbusszal, tetején krómozott repülő. Apróbb lepattanásokkal, 14x10x26cm Magyar Királyi Légügyi Hivatal (LÜH, a Kereskedelmi Minisztérium V. Légiforgalmi szakosztálya) mely hivatalosan 1924. április 10-én kezdte meg működését, mint a légierő vezérkarának fedőszerve. A Vassel Károly vk. ezredes (azaz légügyi főigazgató) irányítása alatt működő szervezet valójában a Honvédelmi Minisztérium költségvetéséből részesedett, célja a katonai repülés személyi és logisztikai-anyagi kereteinek megteremtése volt. A hivatal kezelésébe kerültek a már meglévő repülőterek (Budapest-Mátyásföld, Szombathely, Szeged, Székesfehérvár, Nyíregyháza, Kaposvár, Miskolc) és megkezdődött a meteorológiai-, valamint a rádió szolgálat felállítása és folyamatos bővítése, fejlesztése is. A személyi állomány rejtéséhez a különböző polgári és rendfenntartó (zömmel csendőri) szervezetek nyújtottak segítséget. A katonai rendfokozatokat a légügyi ellenőr (hadnagy), légügyi aligazgató (alezredes) stb.megnevezések helyettesítették. Forrás: m.militaria.hu

 
Sold
Starting price:
50 000 HUF
129,87
EUR
,
138,89
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
50 000 HUF
Balázs Miklós Ernő (1982- ): Fehér horizont. Márványmozaik. 70X100cm. Csak személyes átvétel!!! cca. 40 kg
11528.

Balázs Miklós Ernő (1982- ): Fehér horizont. Márványmozaik. 70X100cm. Csak személyes átvétel!!! cca. 40 kg

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
60 000 HUF
155,84
EUR
,
166,67
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Balázs Miklós Ernő (1982- ): Fekete horizont. Márványmozaik. 70X100cm. Csak személyes átvétel!!! cca. 40 kg
11529.

Balázs Miklós Ernő (1982- ): Fekete horizont. Márványmozaik. 70X100cm. Csak személyes átvétel!!! cca. 40 kg

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
60 000 HUF
155,84
EUR
,
166,67
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
32 db porcelán nyelű evőkészlet, Meissen, jelzés nélkül, modern, kopásnyomokkal.
11530.

32 db porcelán nyelű evőkészlet, Meissen, jelzés nélkül, modern, kopásnyomokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
60 000 HUF
155,84
EUR
,
166,67
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Tevan Margit (1901-1978): Art Deco dísztál, 1930 körül, vörösréz, jelzett, kopásnyomokkal d:36 cm. Tevan Margit Munkácsy Mihály-díjas magyar ötvösművész, érdemes és kiváló művész. Tevan Margit 1901. január 18-án született Békéscsabán (Magyarország) zsidó családban. Édesapja egy jelentős szerkesztőséget vezetett, és támogatta művészeti tanulmányait a budapesti Iparművészeti Főiskolán. Tanulmányainak egy évében Tevan a kor leghíresebb aranyművészeinél az aranyművességre szakosodott: Richard Zutt és Kiss Ferenc . Mivel az ékszerkészítés nem érdekelte, később csatlakozott Vértes Árpád műhelyéhez, amely Stúdió néven volt ismertebb . 1927-ben feleségül ment Engel Miklós vegyészmérnökhöz és Budapestre költözött. Fiuk, Engel Tevan István ismert könyvillusztrátor volt.
11531.

Tevan Margit (1901-1978): Art Deco dísztál, 1930 körül, vörösréz, jelzett, kopásnyomokkal d:36 cm. Tevan Margit Munkácsy Mihály-díjas magyar ötvösművész, érdemes és kiváló művész. Tevan Margit 1901. január 18-án született Békéscsabán (Magyarország) zsidó családban. Édesapja egy jelentős szerkesztőséget vezetett, és támogatta művészeti tanulmányait a budapesti Iparművészeti Főiskolán. Tanulmányainak egy évében Tevan a kor leghíresebb aranyművészeinél az aranyművességre szakosodott: Richard Zutt és Kiss Ferenc . Mivel az ékszerkészítés nem érdekelte, később csatlakozott Vértes Árpád műhelyéhez, amely "Stúdió" néven volt ismertebb . 1927-ben feleségül ment Engel Miklós vegyészmérnökhöz és Budapestre költözött. Fiuk, Engel Tevan István ismert könyvillusztrátor volt.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
60 000 HUF
155,84
EUR
,
166,67
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
2 db kínai selyem borítású figura. Falra akasztható 32 cm / Chinese silk figures 32 cm
11532.

2 db kínai selyem borítású figura. Falra akasztható 32 cm / Chinese silk figures 32 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
40 000 HUF
103,90
EUR
,
111,11
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
WMF jelzett, Art Deco gyümölcskínáló, ón alj, üveg tál, kopott m: 30cm
11533.

WMF jelzett, Art Deco gyümölcskínáló, ón alj, üveg tál, kopott m: 30cm

 
Sold
Starting price:
15 000 HUF
38,96
EUR
,
41,67
USD
Number of bids:
21
Hammer price:
36 000 HUF
Argentor jelzett, szecessziós, talpas gyümölcskínáló, ezüstözött alpakka, hibátlan, m: 19cm
11534.

Argentor jelzett, szecessziós, talpas gyümölcskínáló, ezüstözött alpakka, hibátlan, m: 19cm

 
Sold
Starting price:
15 000 HUF
38,96
EUR
,
41,67
USD
Number of bids:
12
Hammer price:
30 000 HUF
Munkácsy Mihály (1844-1900) után, Jelzés nélkül: Honfoglalás. 1930 körül. Réz dombormű, kopott, keretben, 13x,35 cm
11535.

Munkácsy Mihály (1844-1900) után, Jelzés nélkül: Honfoglalás. 1930 körül. Réz dombormű, kopott, keretben, 13x,35 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
18 000 HUF
46,75
EUR
,
50,00
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Keleti csont és ébenfa dobozka, állat figurákkal. d: 10 cmm m: 19 cm XX. sz. eleje. / Oriental bone and ebenwood box 20 cm
11536.

Keleti csont és ébenfa dobozka, állat figurákkal. d: 10 cmm m: 19 cm XX. sz. eleje. / Oriental bone and ebenwood box 20 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
15 000 HUF
38,96
EUR
,
41,67
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment