Books: History

Number of items: 149

Fitz, Jenő: Die Verwaltung Pannoniens in der Römerzeit I-IV. köt. (Pannonia kormányzása a római korban.) Ford.: Mátyás Esterházy. Bp., 1993., Encyclopédia Kiadó. Kiadói kartonált papírkötések, és kiadói papírkötés, a 3 kartontált kötésen kiadói fóliával, újszerű állapotban.
15611.

40 000 HUF
108,11
117,65
Pray György: Annales Regum Hungariae: ab Anno Christi CMXCVII Ad Annum MDLXIV Deducti ... I. kötet. Vindobonae, 1764. Bernardi. Korabeli egészbőr kötésben. Jó állapotban
15612.

20 000 HUF
54,05
58,82
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. köt. Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Számos fekete-fehér és színes illusztrációval, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé viseltes állapotban, kopottas, néhány köteten sérült vagy leváló borítóval és gerinccel, néhány kissé sérült, kijáró lappal.
15613.

20 000 HUF
54,05
58,82
15614.

16 000 HUF
43,24
47,06
15615.

6 000 HUF
Szántó Imre: Küzdelem a török terjeszkedés ellen Magyarországon. Az 1551-52. évi várháborúk. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 275 p.+14 t. (fekete-fehér fotók). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15616.

8 000 HUF
Baloghy Ernő: A magyar kultura és a nemzetiségek  Bp., 1908. Deutsch Zsigmond és Társa. 254p. a kihajtható térkép nélkül. Üdvözlet külföldi ellenségeinknek! mottóval. Kiadói, javított papírkötésben. Ritka!
15617.

Baloghy Ernő: A magyar kultura és a nemzetiségek Bp., 1908. Deutsch Zsigmond és Társa. 254p. a kihajtható térkép nélkül. "Üdvözlet külföldi ellenségeinknek!" mottóval. Kiadói, javított papírkötésben. Ritka!

9 000 HUF
24,32
26,47
Csics Gyula: Magyar forradalom, 1956. Napló. Bp., 2006, 1956-os Intézet. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Az eredeti kézirat reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15618.

11 000 HUF
29,73
32,35
Asztalos Miklós: A nemzetiségek története Magyarországon. Betelepülésektől máig. Bp., 1934., Lantos, 121+1 p. Átkötött félvászon-kötés.
15619.

5 000 HUF
Gróf Széchenyi István Emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1909, Anglo-nyomda, 1 t.+144 p. Kiadói, festett, dombornyomással díszített egészvászon-kötésben, Dárday Aladár-kötés jó állapotban
15620.

4 000 HUF
Pálóczi Horváth András: Hagyományok, kapcsolatok és hatások a kunok régészeti kultúrájában. Keleti örökségünk 2. Karcag, 1994, Karcag Város Önkormányzata. Fekete-fehér képekkel, kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés, kijáró címlappal. Megjelent 1200 példányban.
15621.

6 000 HUF
15622.

4 600 HUF
12,43
13,53

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF