[Marshall, George C.] Marshall tábornagy: Így győztünk... Ford.: Éber Ernő. (A rombadőlt és újjászületettt Franklin-Társulat 119. sz. kiadványa). Bp., [1945], Franklin-Társulat. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, néhány oldalon bejegyzésekkel, ex libris-szel.
2 db I. világháborús tanulmány: Gonda Imre: A korlátlan tengeralattjáró háború és az Osztrák Magyar Monarchia 28p. + Józsa Antal Vajda Alajos dokumentumok Az Osztrák Magyar Monarchia első világháborús hadifogoly politikájának alakulásáról 1914-1916. 50p.
Ugo Maraldi: Az ágyútól a halálsugárig. Fordította Pálffy György. A Búvár Könyvei XI. Bp., é.n., Franklin Társulat. Kiadói egészvászon kötésben. Laza kötéssel, kopott borítóval és kijáró lapokkal.
Csiky Lajos: Istenért, hazáért, királyért. Imádságok hadbavonuló és már a harcztéren közdő katonák számára, Debrecen, 1916, Hegedűs és Sándor Könyvkiadóhivatala, Kiadói papírkötésben, korabeli bejegyzésekkel
Clark G. Reynolds: Die Flugzeugträger. Die Geschichte der Luftfahrt. Eltville am Rhein, 1993, Bechtermünz. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Borsi-Kálmán Béla: Ifj. Niamessny Mihály és a temesvári Levente-per (1919-1920). Bp., 2010, Helikon, 484 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban.
2 db militária témájú könyv: Balla János - Hrenkó Pál: A magyar katonai térképészet története. I. köt. Bp., 1991, HM Térképész Szolgálat Főnökség. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 2000 példányban. + Csonkaréti Károly - Benczúr László: Haditengerészek és folyamőrök a Dunán. A Császári (és) Királyi Haditengerészet Dunaflottillájától a Magyar Királyi Honvéd Folyamerőkig (1870-1945). Bp., é.n., Zrínyi Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Roszner István: Katonák, népek, események. Vitéz Báró Roszner István világháborús naplója. Bp., [1938], Singer és Wolfner (Hornyánszky-ny.), 595 p. + 2 t. (kihajtható térképek). Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó, deformált borítóval, egy térkép hiányzik.