Books: Military

Number of items: 33

A Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémai és a testvérintézetek összefoglalt története (1830-1945) I. kötet. Írta és összeállította Rada Tibor. A kiadó vezetője, vitéz Bánkúty Géza által DEDIKÁLT példány. Bp.-Calgary, 1998-2001, vitéz Bánkuty Géza-Gálos-Nyomdász Kft, 810+1199 p.Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott zöld nylkötésben, foltos hátsó borítóval.
16535.

5 000 HUF
12,99
13,89
Farkas Emőd: Az 1848-49-iki szabadságharcz anekdota kincse. Bp., 1911, Rózsa Kálmán és Neje, 1 t. (címkép) + 158+(2) p. + 3 t. (színes képtáblák). Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, sérült, ragaszott, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban.
16536.

5 000 HUF
12,99
13,89
Az IHNETOV munkanaplója. Vitéz Béldy Alajos vezérezredes hadtörténelmi levéltárban őrzött irataiból. 1941-1943. Hadtörténelmi Levéltári Kiadványok. Bp., 2002, Petit Real. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16537.

2 000 HUF
5,19
5,56
Lugosi József, Kiss Gábor: Volt egyszer egy huszárezred. A m. kir. zalaegerszegi 6. honvéd huszárezred története. Bp.-Zalaegerszeg, 2009, HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum-Zala Megyei Levéltár. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16538.

2 000 HUF
5,19
5,56
16
Páncélos bajtárs. A Magyar Honvédség első harckocsiszázadának története. 1948-1998. Szerk.: Vass Jenő. Bp., 1998., Páncélos Bajtársi Társaság, 80 p. A Magyar Honvédség első harckocsiszázada 50. évfordulójára jelent meg. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
16539.

2 000 HUF
5,19
5,56
A kiképzések központja. MH Bakony Harckiképző Központ. / The Centre Where Training is Done. HDF Bakony Combat Training Centre. Összeáll.: Német Viktória. Csapathagyományok. Bp., 2018, Zrínyi Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16540.

1 800 HUF
4,68
16541.

2 000 HUF
5,19
5,56
Lévai Anita - Potó István: A Magyar Királyi Csendőrség története. hn., 2009, Vagabund. Kiadói papírkötés, hullámos.
16542.

1 000 HUF
2,60
2,78
Kovács István: A légió. A magyaroroszági lengyel légió története. Bp., 1989, Kozmosz Könyvek. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
16543.

1 200 HUF
3,12
3,33
A Magyar Államrendőrség tiszti tájékoztató tanfolyamainak tankönyve. Bp., 1946, Magyar Belügyminisztérium, 342 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, hiányos gerinccel, több oldalon bejegyzésekkel, jegyzetekkel. + Benne 3 oldalnyi gépelt jegyzet (vizsgakérdések és válaszok)
16544.

1 000 HUF
2,60
2,78
Coutau-Bégarie, Hervé - Tóth Ferenc: La pensée militaire hongroise a travers les siecles. Bibliotheque Stratégique. Paris, 2011, Economica. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16545.

1 400 HUF
3,64
3,89
16546.

1 200 HUF
3,12
3,33

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 420:
Viewing: from 14 June to 23 June
Payment deadline is 8 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.