Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 33

A[lexis] Soyer: The Gastronomic Regenerator : a simplified and entirely new system of cookery with nearly two thousand practical receipts suited to the income of all classes. Illustrated with numerous engravings. London, 1847, Simpkin, Marshall & Co., XL+720+18+24+2 p. + 1 (kihajtható tábla: The members of the Reform Club) t. +14+1 (egészoldalas metszetek, közte 2 kihajtható.) t. Fourth edition. Angol nyelven. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötésben, rossz, széteső állapotban, hiányzó címképpel, benne más könyvből származó lapokkal, közte 3 receptlap, 1 reklámlap (Jaimaica dried turtle), és 4 metszet. /   A[lexis] Soyer: The Gastronomic Regenerator : a simplified and entirely new system of cookery with nearly two thousand practical receipts suited to the income of all classes. Illustrated with numerous engravings. London, 1847, Simpkin, Marshall & Co., XL+720+18+24+2 p. + 1 (The members of the Reform Club) t. +14+1 (engravings, with 2 openable) t. Fourth edition. With illustrations. With other book pages (3+1 sheet) and engravings (4 pc.) in it. Linen-binding, in poor condition and falling apart, the title image lost.
17025.

4 000 HUF
10,39
11,11
1907-1908 Gyümölcskertész XVII-XVIII. évf. (Két évfolyam egybekötve). Szerk.: Rudinai Molnár István. Bp., 1907-1908, Földmívelésügyi Magyar Kir. Minister (Schmidl Sándor-ny.), VII+(1)+368 p., VII+(1)+392 p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal, korabeli hirdetésekkel. Félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, helyenként foltos, sérült lapokkal.
17026.

12 000 HUF
31,17
33,33
A M. Kir. Központi Szőlészeti Kisérleti Állomás és Ampelologiai Intézet Közleményei. III. köt. Szerk.: Csik-Mádéfalvi Istvánffi Gyula Dr. Bp., 1903., Pallas-ny., (2)+355 p.+ XXI t. (kétoldalas, színes és fekete-fehér táblák). Aranyozott gerincű félvászon-kötésben.
17027.

8 000 HUF
20,78
22,22
A M. Kir. Központi Szőlészeti Kisérleti Állomás és Ampelologiai Intézet Közleményei. IV. köt. Szerk.: Csik-Mádéfalvi Istvánffi Gyula Dr. Bp., 1913., Hornyánszky Viktor-ny., (2)+143 p.+ IX t. (kétoldalas, színes és fekete-fehér táblák). Aranyozott gerincű félvászon-kötésben.
17028.

5 000 HUF
12,99
13,89
17029.

2 400 HUF
6,23
6,67
17030.

3 400 HUF
8,83
9,44
Keenan, Ruth: 2000 év lakomái. A történelem nagy pillanatai 20 évszázad legkiválóbb receptjeivel. Ford.: Bereczki Péter. Bp., 2001, Glória. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17031.

2 800 HUF
7,27
7,78
17032.

2 800 HUF
7,27
7,78
Flavours of Scotland. Recipes. Compiled by Julia Skinner. Dinton,2012.,Francis Frith Collection. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17033.

2 400 HUF
6,23
6,67
Országos Magyar Gazdasági Egyesület 3 kiadványa, egybekötve:  Winkler János: Baromfihizlalás és értékesítés.;  Winkler János: A mesterséges csibenevelés.;  Ujhelyi Imre: A tejgazdaság dióhéjban kizgazdák részére. Bp.,(1910)-1918-1912,Pátria, 63+1;81+7; 55+1 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, foxing foltos lapokkal, Falu Szövetség ex libris-szével.
17034.

Országos Magyar Gazdasági Egyesület 3 kiadványa, egybekötve: Winkler János: Baromfihizlalás és értékesítés.; Winkler János: A mesterséges csibenevelés.; Ujhelyi Imre: A tejgazdaság dióhéjban kizgazdák részére. Bp.,(1910)-1918-1912,"Pátria", 63+1;81+7; 55+1 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, foxing foltos lapokkal, "Falu Szövetség" ex libris-szével.

2 400 HUF
6,23
6,67
Malatinszky Fanny szakácskönyve. Sajtó alá rendezte az Orsz. Nőképző Egyesület. Bp., én., Légrády. Nyolcadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, pár lap kijár, az elülső szennylapon és a kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, a hátsó szennylapon hiánnyal, megviselt állapotban. Benne egyéb kb. 25 db nagyrészt kézzel írt, és kisebbe részben nyomtatott jegyzetlapokkal, rajta receptekkel.
17035.

Malatinszky Fanny szakácskönyve. Sajtó alá rendezte az "Orsz. Nőképző Egyesület." Bp., én., Légrády. Nyolcadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, pár lap kijár, az elülső szennylapon és a kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, a hátsó szennylapon hiánnyal, megviselt állapotban. Benne egyéb kb. 25 db nagyrészt kézzel írt, és kisebbe részben nyomtatott jegyzetlapokkal, rajta receptekkel.

1 800 HUF
4,68
17036.

2 800 HUF
7,27
7,78

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 420:
Viewing: from 14 June to 23 June
Payment deadline is 8 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.