Worldwide commemorative medallions and plaques

Number of items: 57

32348.

7 000 HUF
18,92
20,59
Franciaország DN Antoine Loisel 1536-1617 - Robert Joseph Pothier 1699-1772 / Notariat Francais caisse des Depots Br emlékérem. Szign.: Mérelle (59mm) T:1- France ND Antoine Loisel 1536-1617 - Robert Joseph Pothier 1699-1772 / Notariat Francais caisse des Depots Br emlékérem. Sign.: Mérelle (59mm) C:AU
32349.

Franciaország DN "Antoine Loisel 1536-1617 - Robert Joseph Pothier 1699-1772 / Notariat Francais caisse des Depots" Br emlékérem. Szign.: Mérelle (59mm) T:1- France ND "Antoine Loisel 1536-1617 - Robert Joseph Pothier 1699-1772 / Notariat Francais caisse des Depots" Br emlékérem. Sign.: Mérelle (59mm) C:AU

3 000 HUF
32350.

5 000 HUF
Görögország DN Rodos Görögország / Opap aranyozott fém emlékérem (50mm) plexi alapon (85x85mm) T:1- Greece ND Rodos Greece / Opap gilt metal commemorative medallion (50mm) on plexiglass (85x85mm) C:AU
32351.

Görögország DN "Rodos Görögország / Opap" aranyozott fém emlékérem (50mm) plexi alapon (85x85mm) T:1- Greece ND "Rodos Greece / Opap" gilt metal commemorative medallion (50mm) on plexiglass (85x85mm) C:AU

1 600 HUF
Habsburg Birodalom 1773. Galícia hódolata Mária Terézia előtt Ag zseton. IOSEPHVS II. M. THERESIA AVGG. / GALICIA - LODOMERIA - CAET - IN FIDEM - RECEPTAE - MDCCLXXIII (3,97g/25mm) T:2- karc Habsburg Monarchy 1773. Homage of Galicia to Maria Theresia Ag commemorative medallion (3,97g/25mm) C:VF scratched Montenuovo 2053.
32352.

Habsburg Birodalom 1773. "Galícia hódolata Mária Terézia előtt" Ag zseton. "IOSEPHVS II. M. THERESIA AVGG. / GALICIA - LODOMERIA - CAET - IN FIDEM - RECEPTAE - MDCCLXXIII" (3,97g/25mm) T:2- karc Habsburg Monarchy 1773. "Homage of Galicia to Maria Theresia" Ag commemorative medallion (3,97g/25mm) C:VF scratched Montenuovo 2053.

11 000 HUF
29,73
32,35
Habsburg Birodalom 1792. II. (I.) Ferenc frankfurti koronázása jelzetlen Ag zseton. FRANCISCVS - HVNG ET BOH REX - ARCH AVST M D HETR - ELECTVS - REX ROMANORVM - CORONATVS - FRANCOFVRTI - XIV IVL - MDCCXCII / LEGE ET FIDE. Alkotó: Johann Nepomuk Würth (2,20g/20,5mm) T:2 - ly., patina / Habsburg Monarchy 1792. Coronation of Franz II (I) in Frankfurt Ag token. Maker: Johann Nepomuk Würth (2,20g/20,5mm) C:VF hole, patina Montenuovo 2270.
32353.

Habsburg Birodalom 1792. "II. (I.) Ferenc frankfurti koronázása" jelzetlen Ag zseton. "FRANCISCVS - HVNG ET BOH REX - ARCH AVST M D HETR - ELECTVS - REX ROMANORVM - CORONATVS - FRANCOFVRTI - XIV IVL - MDCCXCII / LEGE ET FIDE". Alkotó: Johann Nepomuk Würth (2,20g/20,5mm) T:2 - ly., patina / Habsburg Monarchy 1792. "Coronation of Franz II (I) in Frankfurt" Ag token. Maker: Johann Nepomuk Würth (2,20g/20,5mm) C:VF hole, patina Montenuovo 2270.

3 600 HUF
9,73
10,59
Izrael 1986. Az Izraeli Filharmonikus Zenekar 50. évfordulója 1936-1986 kétoldalas, bronz emlékérem, peremen jelzett és sorszámozott 10916, műanyag tokban (59mm) T:1 patina Israel ND Jubileee of the Israel Philharmonic Orchestra 1936-1986 double-sided bronze commemorative medallion, marked and numbered on edge 10916 in plastic case (59mm) C:UNC patina
32354.

Izrael 1986. "Az Izraeli Filharmonikus Zenekar 50. évfordulója 1936-1986" kétoldalas, bronz emlékérem, peremen jelzett és sorszámozott "10916", műanyag tokban (59mm) T:1 patina Israel ND "Jubileee of the Israel Philharmonic Orchestra 1936-1986" double-sided bronze commemorative medallion, marked and numbered on edge "10916" in plastic case (59mm) C:UNC patina

3 000 HUF
Izrael DN Genezáreti tó peremen jelzett Ag emlékérem, peremen sorszámozott 0725 sorszámmal, fa dísztokban (26,08g/0.935/37mm) T:1 (eredetileg PP) Israel ND Lake Genezareth Ag commemorative medallion, hallmarked on edge, with 0725 serial number in wooden display case (26,08g/0.935/37mm) C:UNC (originally PP)
32355.

Izrael DN "Genezáreti tó" peremen jelzett Ag emlékérem, peremen sorszámozott "0725" sorszámmal, fa dísztokban (26,08g/0.935/37mm) T:1 (eredetileg PP) Israel ND "Lake Genezareth" Ag commemorative medallion, hallmarked on edge, with "0725" serial number in wooden display case (26,08g/0.935/37mm) C:UNC (originally PP)

8 000 HUF
Izrael DN Jeruzsálem kapui peremen jelzett Ag emlékérem, peremen sorszámozott 4081 sorszámmal, fa dísztokban (26,11g/0.935/37mm) T:1 (eredetileg PP) Israel ND Gates of Jerusalem Ag commemorative medallion, hallmarked on edge, with 4081 serial number in wooden display case (26,11g/0.935/37mm) C:UNC (originally PP)
32356.

Izrael DN "Jeruzsálem kapui" peremen jelzett Ag emlékérem, peremen sorszámozott "4081" sorszámmal, fa dísztokban (26,11g/0.935/37mm) T:1 (eredetileg PP) Israel ND "Gates of Jerusalem" Ag commemorative medallion, hallmarked on edge, with "4081" serial number in wooden display case (26,11g/0.935/37mm) C:UNC (originally PP)

8 000 HUF
Izrael DN Masszáda nem eshet el újra peremen jelzett Ag emlékérem, peremen sorszámozott 3146 sorszámmal, dísztokban (12,00g/0.935/27mm) T:1 (eredetileg PP) Israel ND Masada shall not fall again Ag commemorative medallion, hallmarked on edge, with 3146 serial number in display case (12,00g/0.935/27mm) C:UNC (originally PP)
32357.

Izrael DN "Masszáda nem eshet el újra" peremen jelzett Ag emlékérem, peremen sorszámozott "3146" sorszámmal, dísztokban (12,00g/0.935/27mm) T:1 (eredetileg PP) Israel ND "Masada shall not fall again" Ag commemorative medallion, hallmarked on edge, with "3146" serial number in display case (12,00g/0.935/27mm) C:UNC (originally PP)

8 000 HUF
Jugoszlávia 1973. Tito Ag emlékérem (2.99g/0.925/20mm) T:1- (PP) ujjlenyomat, kis patina Yugoslavia 1973. Tito Ag medallion (2,99g/0.925/20mm) C:AU (PP) fingerprints, small patina
32358.

Jugoszlávia 1973. "Tito" Ag emlékérem (2.99g/0.925/20mm) T:1- (PP) ujjlenyomat, kis patina Yugoslavia 1973. "Tito" Ag medallion (2,99g/0.925/20mm) C:AU (PP) fingerprints, small patina

1 800 HUF
Kanada 1978. 65. születésnapom és a Kanadában töltött 30 boldog esztendőm megünneplésére - Dora de Pédery-Hunt - 1913. november 16. - 1948. július 23. / Országom Kanada - A mari usque ad mare Br emlékérem kapszulában. Dora de Pédery-Hunt éremművész 1937 és 1943 között a Magyar Iparművészeti Főiskolán tanult díszítőszobrász szakon. Mesterei Ohmann Béla, Lux Elek és Reményi József voltak, 1948 óta Kanadában élt. 1967-től a Kanadai Királyi Művészeti Akadémia tagja volt, leginkább éremművészettel foglalkozott. Pénzérméi közül a legismertebb munkája II. Erzsébet királynő 1990 és 2003 közötti portréja, amely a kanadai érméken látható. Szign.: DH (Dora de Pédery-Hunt?) (38mm) T:2 Canada 1966. To celebrate my 65th birthday and my 30 happy years in Canada - Dora de Pédery-Hunt - November 16. 1913 - July 23. 1948 / Mon pays Canada - My country Canada - A mari usque ad mare Br commemorative medallion in original case. She trained for six years with scholarships at what is now the Hungarian University of Fine Arts, Budapest, studying under Elek Lux, Béla Ohmann, and József Reményi. She was a member of Royal Canadian Academy of Arts since 1967. She created the effigy of Queen Elizabeth II that was used on Canadian coinage in 1990, which were used until 2003. Sign.: DH (Dora de Pédery-Hunt?) (38mm) C:XF
32359.

Kanada 1978. "65. születésnapom és a Kanadában töltött 30 boldog esztendőm megünneplésére - Dora de Pédery-Hunt - 1913. november 16. - 1948. július 23. / Országom Kanada - A mari usque ad mare" Br emlékérem kapszulában. Dora de Pédery-Hunt éremművész 1937 és 1943 között a Magyar Iparművészeti Főiskolán tanult díszítőszobrász szakon. Mesterei Ohmann Béla, Lux Elek és Reményi József voltak, 1948 óta Kanadában élt. 1967-től a Kanadai Királyi Művészeti Akadémia tagja volt, leginkább éremművészettel foglalkozott. Pénzérméi közül a legismertebb munkája II. Erzsébet királynő 1990 és 2003 közötti portréja, amely a kanadai érméken látható. Szign.: DH (Dora de Pédery-Hunt?) (38mm) T:2 Canada 1966. "To celebrate my 65th birthday and my 30 happy years in Canada - Dora de Pédery-Hunt - November 16. 1913 - July 23. 1948 / Mon pays Canada - My country Canada - A mari usque ad mare" Br commemorative medallion in original case. She trained for six years with scholarships at what is now the Hungarian University of Fine Arts, Budapest, studying under Elek Lux, Béla Ohmann, and József Reményi. She was a member of Royal Canadian Academy of Arts since 1967. She created the effigy of Queen Elizabeth II that was used on Canadian coinage in 1990, which were used until 2003. Sign.: DH (Dora de Pédery-Hunt?) (38mm) C:XF

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF