Books: Military

Number of items: 32

Védtörvény és az annak végrehajtására vonatkozó utasítás. Első rész: A közös hadsereg s hadi tengerészet és a honvédség kiegészítése. Bp., 1889., Pallas, 531 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, a címlap lyukas, sérült, néhány szakadt lappal, néhol aláhúzásokkal.
16535.

6 000 HUF
16,53
17,91
Hammer price:
16 000 HUF
Lugosi József-Temesváry Ferenc: Kardok. Bp., 1988, Zrínyi Katonai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, papírborító hátoldala karcos, kopott.
16536.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
10 000 HUF
27,55
29,85
  Add to cart
  Remove
vitéz Raics Károly: Vitézi lélek; Székesfehérvár, 1926. Szerzői (Csitáry G. Jenő) 40p. Kissé sérült papírkötésben
16537.

5 000 HUF
13,77
14,93
Hammer price:
5 000 HUF
A magyar katona. Századunk legszebb magyar csatái. Szerk.: Ajtay Endre. Bp., 1944, Élet, 434+88 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, hiányos, a könyv Emlékalbumnál 88. oldalnál véget ér, és a fekete-fehér fotók (Arcképcsarnok) hiányoznak, amiből pár lap a könyv végében meg van, de sérült, hiányos állapotban.
16538.

A magyar katona. Századunk legszebb magyar csatái. Szerk.: Ajtay Endre. Bp., 1944, Élet, 434+88 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, hiányos, a könyv "Emlékalbumnál" 88. oldalnál véget ér, és a fekete-fehér fotók (Arcképcsarnok) hiányoznak, amiből pár lap a könyv végében meg van, de sérült, hiányos állapotban.

Available
3 600 HUF
9,92
10,75
  Add to cart
  Remove
Marjay Frigyes: Szegedtől Uzsokig. 1919-1939. Bp., [1939], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 203 p. + XXXII t. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült állapotban.
16539.

3 000 HUF
8,26
8,96
Hammer price:
3 200 HUF
Magyar Királyi Honvédség - Csendőrség - rendeleteinek tára. 1874. évtől 1912. aug. hó 30-ig. Az új véderőtörvény - az új katonai bűnvádi perrendtartás tárgymutatós átnézete. Összeáll.: Scherer Károly főhadnagy, m. kir. szatmári 12. honvéd gyalogezredben. Szatmárnémeti, 1912., nyn., 176 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval
16540.

3 000 HUF
8,26
8,96
Hammer price:
7 000 HUF
Bölcke repülőkapitány naplója. Bp., 1917, Athenaeum. Újrakötött egészvászon kötés ráragasztott eredeti borítóval, kopottas állapotban.
16541.

Available
3 400 HUF
9,37
10,15
  Add to cart
  Remove
Szakály Sándor: Akik a magyar királyi csendőrséget 1919 és 1945 között vezették. Történelmi-statisztikai áttekintés a magyar királyi csendőrség felső vezetőiről. Bp., 2014, Magyar Napló. Második, javított és bővített kiadás. Egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16542.

Available
5 000 HUF
13,77
14,93
  Add to cart
  Remove
Flying aces 1914-1918. The most successful aviators of the Austro-Hungarian Monarchy and their equipment. Szerk.: Gondos László. Bp., 2016, Zrínyi Kiadó, 335 p. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
16543.

Available
5 000 HUF
13,77
14,93
  Add to cart
  Remove
David Fraser: Rommel. I-II. köt. Ford.: Fazekas István. Bp., 1995, Victoria. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban. + DAK - Deutsches Afrika Korps. A Crusader-csaták, 1941-1942. Szerk.: Bruce I. Gudmundsson. 20. Századi hadtörténet. Debrecen, 2001, Hajja & Fiai. Kiadói kartonált papírkötés.
16544.

Available
4 000 HUF
11,02
11,94
  Add to cart
  Remove
16545.

Available
2 000 HUF
5,51
5,97
  Add to cart
  Remove
Hadtörténelmi Közlemények 4 db száma: 107. évf. 4. sz., 108. évf. 4. sz., 110. évf. 1-2. sz. Bp., 1994-1997, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16546.

Available
3 000 HUF
8,26
8,96
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.