Books: Architecture, Art

Number of items: 182

1899 Grotesque Alphabet of 1464. Reproduced in facsimile from the original in the British Museum. 1899. Sérült, félvászon kötésben
16568.

22 000 HUF
59,46
64,71
Lestyán Ferenc: Megszentelt kövek. I-II. köt. 1100 templomképpel. A középkori Erdélyi Püspökség templomai. Kolozsvár, 1996. Gloria. Fekete-fehér szövegközti fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval
16569.

10 000 HUF
27,03
29,41
Rum Attila: Czigány Dezső. Dedikált! Bp., 2004., Szerzői, (Veszprém, Prospektus-ny.),356+3 p. A művész munkáinak színes és fekete-fehér reprodukcióval illusztrált. Kiadói papírkötésben
16570.

5 000 HUF
Diesener H.: Kőművesszerkezetek. 274 ábrával. ford.: Mühlstein Károly. Bp., 1899. Krausz Henrik. 217p. +7 t Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. kis kopással.
16571.

8 000 HUF
Supka Magdolna: Kohán György. Dedikált! Gyula 2001.. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval
16572.

8 000 HUF
Bálint Endre (1914-1986): Mappa, 12 lappal Bp., 1979, Corvina. Ofszet nyomatok, papír, 37x28,5 cm. Kiadói, kissé kopott papír mappában, Szabadi Judit művészettörténész bevezetőjével, képek jegyzékével magyar és francia nyelven. mappa kis szakadással
16573.

8 000 HUF
16574.

6 000 HUF
Hevesy Iván, Dévai Béla: A film kulisszatitkai. Bp., 1928, (Jakab-ny.), 4+128 p. Lapszámozáson belül 16 fekete-fehér képtáblával. Átkötött egészvászon-kötés, kissé fakó, foltos borítóval.
16575.

5 000 HUF
A gödöllői művésztelep 1901-1920. The artists colony of Gödöllő. Szerk.: Gellér Katalin, G. Merva Mária, Őriné Nagy Cecília. Gödöllő, 2003., Gödöllői Városi Múzeum, 425+3 p. Magyar és angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Körösfői-Kriesch Aladár, Nagy Sándor, Thoroczkai Wigand Ede, Undi Mariska, Mihály Rezső, Remsey Jenő, Medgyaszay István és mások munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Ritka!
16576.

A gödöllői művésztelep 1901-1920. The artists' colony of Gödöllő. Szerk.: Gellér Katalin, G. Merva Mária, Őriné Nagy Cecília. Gödöllő, 2003., Gödöllői Városi Múzeum, 425+3 p. Magyar és angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Körösfői-Kriesch Aladár, Nagy Sándor, Thoroczkai Wigand Ede, Undi Mariska, Mihály Rezső, Remsey Jenő, Medgyaszay István és mások munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Ritka!

5 000 HUF
A new history of photography. Edited by Michel Frizot. Köln, 1998., Könemann. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
16577.

5 000 HUF
Szabó György - Gyémánt László: Dialóg és monológ. Bp., 1995, DFC Kiadó. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Gyémánt László (1935- ) festőművész által DEDIKÁLT példány.
16578.

2 000 HUF
Rippl-Rónai emlékkönyv. Paris Anella visszaemlékezései Rippl-Rónai Józsefről. Szerk.: Horváth János. Kaposvár, 2008., Somogy Megyei Múzeumok Igazgatósága. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16579.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF