Bacsa Gábor: A magyar-jugoszláv (S.H.S.) határ megállapítása és kitűzése (a trianoni szerződés szerint) 1921-1924. Bp., 1998, Püski, 224 p. Kiadói papírkötés.
Varga Domokos György: A váratlan tanú. 1992. október 23. Véletlen vagy összeesküvés? Bp., 1995, ESÁ Média Bt. 120 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány. Megjelent 3000 példányban.
Bárdossy László: Magyar politika a mohácsi vész után. Bp., 1992, Holnap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Az 1943-as kiadás reprintje.
Magyarország története a honfoglalástól 1849-ig. Bp.,1968., Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel egy jegyzetlapon.
Ifj. Kodolányi János: A finnugor őshaza nyomában. Vál. és szerk.: - -. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1973, Gondolat. 449 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány.
Vagyunk az ifjú gárda. Emlékezések az ifjúmunkás mozgalomra. 1900-1944. Szerk.: Lányi Ernőné. Bp., 1957, MSZMP Központi Bizottságának Párttörténeti Intézete-Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó. A borító Háy Károly munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
Könyvesbolt, kőrisfával. Írások a Láng-Tékáról és huszonöt évről. Bp, 2014, Láng-Téka. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
Rédei Éva részére szóló azonosítatlan dedikációval.
Fernao Mendes Pinto: Bolyongás. Vál. és ford.: Székely Ervin. Rákóczi István jegyzeteivel. Rózsa Zoltán utószavával. Bp., 1992., Cédrus. Kiadói papírkötés.
Beer, Max: A szocializmus és a társadalmi harcok története. Negyedik kötet: Újkor. Kolozsvár, 1947, Józsa Béla Athenaeum. 144 p. Félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.