Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 28

Dr. Georg Seidlitz: Fauna transsylvanica: Die kaefer (Coleoptera) Siebenbürgens. von - -. Königsberg, 1891. Jartimgscje Verlagsdruckerei, 12+LVI+914+1 p.+1 t. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, 3 lap kijár.
17123.

8 000 HUF
[Ludwig Mitterpacher von Mitterburg (1734-1814)] Elementa Rei Rusticae in usum academiarum Regni Hungariae Conscripta a Ludovico Mitterpacher, de Mitternburg. Pars Prima & Pars Secunda. [Mezőgazdaság alapelemei a magyarországi akadémiák használatára. I-II. rész.] Budae, 1779., Typis Regiae Universitatis, 6 sztl. lev. +615 p; 8 sztl.+512 p. Latin nyelven. Első kiadás. A mű 3 kötetben teljes. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal a címlapokon névbélyegzőkkel, az I. részből a kihajtható rézmetszet hiányzik.
17124.

8 000 HUF
Sztoczek József: Utasítás meteorologiai észleletekre. Pest, 1861, Emich Gusztáv magyar akademiai nyomdász, 70+2 p. + 1 t. (Légtüneti észleletek, kihajtható táblázat, kitöltetlen). Kiadói papírkötés, sérült, ázott, kissé hiányos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
17125.

2 400 HUF
Csányi Vilmos: Bukfenc és Jeromos. Hogyan gondolkodnak a kutyák? Bp., 2005., Vince. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17126.

2 400 HUF
[Bernstein, Aaron (1812-1884)] A természet könyve. I. kötet. 1-5. füzet. Közérdekű olvasmányok a természettudományok köréből. Bernstein A. német műve után. Ford.: Dr. Toldy László, Vértesi Arnold. Bp.,1875., Franklin, IV+108+109+5+113+7+107+5+103 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos, az elejéről 7 lap kijár.
17127.

2 400 HUF
17128.

3 000 HUF
17129.

1 800 HUF
Szentes Ferenc: Salgótarján és Pétervására közötti terület. 1 földtani térképpel, 4 táblával és 7 ábrával. Magyar Tájak Földtani Leírása V. Bp., 1943. Stádium, 57+(1) p. + 4 t. (kihajtható mellékletek) + 2 p. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, térképmelléklet nélkül.
17130.

1 800 HUF
Flammarion, Camille: Lumen. (Világosság.) Bp.,[1899], Légrády, 1+135 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, néhány lapon aláhúzásokkal, cirill betűs névbélyegzéssel.
17131.

3 600 HUF
9,73
10,59
Tóth Ágoston: Bevezetés a meteorológiába. Szent István Könyvek 72. sz. Bp., 1929, Szent István-Társulat, 204+1 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17132.

1 200 HUF
11
A magyar természettudományi kutatás előmozdítására alakult Széchenyi Tudományos Társaság működéséről szóló jelentés. Bp., 1937, Széchenyi Tudományos Társaság (Franklin-ny.), 141 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.
17133.

1 200 HUF
Lázár Kálmán, Kriesch János: Hasznos és kártékony állatainkról. I-II. rész (egy kötetben). I. rész: Emlősök, madarak, hüllők. II. rész: Halak. Bp., 1988, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17134.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF